Pracovní oděv, za který se nebudete stydět

Hlavní funkcí pracovního oděvu je ochrana pracovníka při výkonu jeho práce. Bez příslušného pracovního oděvu by se rozhodně zvýšilo riziko pracovního úrazu.

Důležitým faktorem ovšem také je maximální pohodlnost, což znamená, že pracovní oděv nesmí pracovníka v žádném případě omezovat v pohybu při práci. V neposlední řadě musí každý pracovní oděv splňovat požadavky konkrétní profese, a také je odlišovat.

Oděv charakterizuje profesi

Například pro pracovníky ve zdravotnictví či v gastronomii je typická bílá barva, která je výrazem čistoty a hygieny, ale také umožňuje snadnější praní a čištění těchto pracovních oděvů.

Naopak u kominíka, kteréhokoliv řemeslníka či dělníka v továrním prostředí by bílá barva neobstála. Pro tyto profese je charakteristická barva černá a ne nadarmo se těmto oborům říká černé. Kromě černé barvy bývají montérky obvykle modré, ale i v jiných barevných odstínech, samozřejmě v tmavším provedení.

Pracovní oděv na volné chvíle

I ve volných chvílích, ve kterých se mnoho lidí věnuje manuální činnosti, je dobré obléci si pracovní oděv. Je zajímavé, že podle statistických údajů dochází k nejvíce pracovním úrazům zejména při práci v domácích dílnách, na zahradách či přímo v domě. Proto by pracovní oděv i ve volném čase měl plnit svůj preventivní a ochrannou funkci. Zároveň musí být i pohodlný, což splňují například velice oblíbené typy montérkových oděvů. Patří k nim zejména pověstné kalhoty s „laclem“, které jsou pohodlné, chrání kříž bez chladem a také mají praktické kapsy pro drobné pomůcky a nářadí.

Výběr pracovních oděvů

Pestrou nabídku jakýchkoliv pracovních oděvů naleznete v e-shopu Celar.cz. Kromě oděvů je zde i bohatý sortiment nejrůznějších doplňků, jako jsou pracovní rukavice, pokrývky hlavy, brýle atd. Pořídit si můžete i speciální ochranné pracovní oděvy určené pro svářeče, pracovníky v prostředí s chemickými přípravky a pro jiná nebezpečná pracovní prostředí. Další skupinou jsou oděvy nehořlavé, jednorázové, zimní či nepromokavé.

Výběr v e-shopu je usnadněn filtrem, jehož pomocí lze vybírat oděvy podle konkrétních parametrů.