Příjmy a ztráty Facebooku

O tom, že Facebook tvoří podstatnou část moderní kultury mladých, není pochyb. Jedná se o médium, kterému se povedlo dostat do podvědomí většiny moderní civilizace a které může díky svému konceptu velmi efektivně mapovat životy všech svých uživatelů. Jeho zakladatel patří mezi nejbohatší osoby této planety a tržní hodnota Facebooku stále strmě stoupá. Jaké jsou však ve skutečnosti příjmy tohoto gigantu a o co vlastně přichází, pokud spadne? Na to se nyní pokusíme nalézt odpověď.

Příjmy samotného Facebooku ve 3. čtvrtletí tohoto roku činily 3,2 miliardy dolarů. To dělá více než 35 milionů dolarů denně a téměř 1,5 milionu dolarů za hodinu. Minutový příjem Facebooku tak dosahuje 24 tisíc dolarů za minutu. Jedná se o poměrně slušnou částku, která pramení hlavně z reklam, které jsou na Facebook umísťovány a také z nejrůznějších videí, které se uživatelům, nevyžádaně zobrazují.images

Pokud bychom se tedy měli bavit o ztrátách. V říjnu tohoto roku měl Facebook jeden den výpadek na 40 minut. Pokud tedy toto číslo zasadíme do našich předchozích výpočtů, znamená to, že během těchto 40 minut přišel téměř jeden milion dolarů.

Toto číslo je samozřejmě pouze hrubým výpočtem. Vše okolo Facebooku ovlivňuje také trh, kde k výpadku došlo, hodina při které k němu došlo a dokonce i den, kdy se to stalo. To všechno jsou faktory, které se na konečném výsledku také odrazí. Musíme si však uvědomit, že Facebook již dlouho není jediným, kdo na Facebooku vydělává. Mnoho menších živnostníků využilo tohoto média k vlastním profitům. A tak i oni během těchto 40 minut přišli o své zisky.stažený soubor (3)

Berte však na vědomí, že Facebook je již takový kolos a gigant, že ho ztráta nějakého toho milionu jen tak nerozhodí, takže ve výsledku je nefungující Facebook spíše větší pohroma pro jeho uživatele, než pro jeho provozovatele.