Selfie všude kam se podíváš

Selfie1Selfie zaplavilo celý svět a to takovým způsobem, že mu propadají miliony tenagerů, největší celebrity, ale špičky i tuzemské politiky. Selfie se dokonce stalo ústředním motivem populárního songu a ten kdo nemá alespoň jedno selfie na Facebooku, jako by nebyl. Pokud stále ještě nevíte o čem je řeč, nyní se to dozvíte.

 

Selfie je druh snímku, kdy fotograf fotí svůj vlastní autoportrét, většinou za použití digitálního fotoaparátu či mobilu. Výsledná fotografie se následně sdílí na sociální sítě. Možné je také fotit skupinové selfie, kdy je v záběru nejen sám autor fotografie, ale také co nejvíce dalších lidí.nikolajevna

 
Samotné selfie existuje od té doby, co byl vynalezen první fotoaparát, tedy asi od roku 1900. Tehdy se selfie provádělo za použití zrcadla. Za prvního teenagera, který se takovýmto způsobem zvěčnil, je považována ruská vévodkyně Anastázie Nikolajevna, která se ve svých třinácti letech vyfotografovala před zrcadlem a výslednou fotku odeslala svému příteli. K fotografii přidala popisek: „Zachytila jsem tento snímek, dívaje se do zrcadla. Bylo to velice těžké, mé ruce se třásly.” Fotografie byla zachycena roku 1914 na fotoaparát Kodak Brownie.

 
O popularitu selfie se nejvíce postaraly sociální sítě a také nové technologie mobilních telefonů s aplikacemi typu Instagram. Popularita tohoto způsobu focením je dokonce už tak veliká, že své selfie má papež František i prezident Zeman. Podle statistik tvoří 30% pořízených fotografií lidmi mezi 18 a 24 let právě selfie. A selfie z předávání Oscarů v roce 2014 se stala dokonce nejsdílenějším snímkem všech dob, retweetovalo ji přes 2 miliony lidí. Později se však ukázalo, že šlo o cílený product placemet od Samsungu.

 
Pokud tedy nemáte své vlastní selfie, měli byste to rychle nahradit. Nechcete přeci vystoupit z davu že?!