Služby tiskárny Tábor

Tiskárna Tábor má svou provozovnu v obci Chotoviny u Tábora, kde působí již 28 let. Jedná se o rodinnou firmu působící pod názvem Abc tiskárna, jejíž tým tvoří v současné době 9 členů. Na 29 tiskařských strojů realizuje tiskárna ročně 2290 zakázek.

Historie Abc tiskárny

Tiskárna Tábor zahájila svou činnost v roce 1991 ve dvou zrekonstruovaných starých domech. Zpočátku se tiskárna věnovala pouze knihtisku, který zajišťovali pouze tři lidé. V roce 1993 bylo vybudováno ofsetové středisko včetně grafického studia. V roce 2001 byl ofsetový tisk rozšířen o dva stroje Adast Dominant, který umožňoval tisk formátů B2 a B3. V dalším období byla tiskárna doplněna o digitální tisk, nejprve na grafických tiskárnách Xerox a od roku 2016 na digitální tiskárně Xerox C70. Postupně tiskárna Tábor vytvořila portál pro online tisk a rozšířila své strojní vybavení o velkoformátovou tiskárnu Mimaki v konfiguraci s řezacím plotrem. Díky této technologie může tiskárna realizovat tisk až do formátu A0, k čemuž přispělo pořízení velkoformátového profesionálního laminátoru.

Co je velkoformátový tisk?

Tato technologie se používá především při výrobě bannerů, což jsou velké reklamní plachty, které se připevňují na ploty, zdi domů a jiné velké plochy. Další využití má tato technologie při výrobě Roll Upů, polepů automobilů, velkoformátových plakátů a tapet, fototapet, velkoplošných samolepících PVC fólií a tvorbě řezané grafiky. Zákazníci si u tiskárny Tábor mohou objednat také potisk reklamních předmětů. Pro velkoplošný tisk disponuje Abc tiskárna technologiemi vhodnými jak pro produkční tisk, tak pro profesionální výřez. V současnosti může tisknout až do šíře 110 cm, tedy do obřího formátu A0+! Každá jednotlivá zakázka je řešena individuálně a velkoplošný tisk Tábor je u spotřebitelské veřejnosti znám tím, že firma se vždy snaží vymyslet nejlepší a nejefektivnější kombinaci ceny a tisku.