Správná etiketa na sociálních sítích, pokud jsem student vysoké školy

imagesDříve se první dojem z člověka získával díky prvnímu osobnímu kontaktu. Doba se mění, a dnes je to čím dál více, častěji prostřednictvím sociálních sítí. A proto bychom se i na nich měli chovat podle etikety a s určitou grácií. Hlavně pak, pokud jsme studentem vysoké školy a řadíme se tak mezi osoby aspirující na akademické vzdělání. Existuje proto několik pravidel, kterých bychom se měli držet, a mínění ostatních o nás bude OK.

Základem číslo jedna je být ve své školní skupině. Jedná se přímo o existenční záležitost, protože právě sem se ukládají všechny potřebné materiály a zde se objevují informace od ostatních studentů, které jsou pro studium někdy dost důležité.

stažený souborNechlubte se svým rozvrhem. Někdy totiž můžete přijít na to, že tím ostatní jen naštvete, nebo se vám může stát, že se ztrapníte, protože jste si nezapsali polovinu povinných předmětů a ze školy vám velmi rychle přijde letenka zpět k mamince.

Podobně jako první rada, funguje i rada o důležitosti sledování vaší školy na sociálních sítích. I zde se totiž dozvíte nejrůznější informace, jako jsou například různá rektorská volna, uzávěrky pro odevzdávání všeho možného, nebo podmínky pro udělování stipendií.etiketa_1

Pokud je váš učitel také aktivní na sociální síti, určitě si ho nepřidávejte. Nejen že získá poměrně dobrou představu o vás, ale také o vašich spolužácích a nejrůznějších akcích a věcích, které společně děláte, a to by vás později mohlo mrzet.

etiketa_7To samé platí i o příliš častém zveřejňování fotek a to jakýchkoliv. Nejhorší jsou však fotky a statusy, které jsou ve spojitosti s alkoholem či drogami.

Jako poslední radu přidáváme varování před používáním nějaké “cool“ přezdívky místo vašeho jména. Je totiž dost možné, že si vás budou chtít přidat lidí, kterým jste sympatičtí, ale to se jim nepovede, protože nevědí, že se na sociální síti nejmenujete Jan Novák, ale místo toho Žán Hustokrut Bourák.