Srovnání poskytovatelů VPN

To nejlepší z nabídky poskytovatelů VPN

Jak je pro vás důležité soukromí? Myslíte si, že je nutné držet si v bezpečí svá data? Chránit si identitu, svůj internetový prostor, je v dnešní technicky vyspělé době naprosto zásadní. Hledáte jak sledovat ČT Sport mimo Českou republiku?  Vedle firemního využití se také hodí například k přístupu ke službám dostupným jen pro uživatele z USA, nebo pro anonymizaci pohybu po internetu.

Jací poskytovatelé VPN jsou ve hře a jaké parametry a služby poskytují, si můžete ověřit v následujících řádcích.

ExpressVPN

Rychlost, spolehlivost, velké množství dostupných serverů v 78 zemích na světě, s 256-bitovým šifrováním, neomezenou rychlostí, šířkou pásma a serverovými spínači ho řadí na špičku poskytovatelů. Vůbec nezaznamenává online aktivitu uživatelů, je velmi lehce ovladatelná, je plně kompatibilní s Windows, Mac, iOS, Android, Routers i Linux, hodí se ke streamování, umí odblokovat celou řadu webových stránek a služeb, jako je Facebook, Twitter, YouTube nebo Gmail . Umožňuje procházet geograficky omezené webové stránky, jako je BBC iPlayer, Spotify, Hulu, Netflix a další. Služba je ale poměrně dost drahá, ušetřit můžete, když si zakoupíte roční licenci. Získáte tak slevu 35% oproti měsíčnímu členství. Za výhodu lze považovat i to, že poskytují 30 denní záruku na vrácení peněz.

Pure VPN

Spolehlivá, bezpečná a snadno použitelná VPN jako jedna z mála poskytuje jedinečnou funkci a to je rozdělené tunelování. Použití Split Tunneling funkce dokáže v případě potřeby přiřadit vašemu zařízení IP adresu jiné lokality, zatímco pro všechny ostatní aplikace je udržováno vaše místní připojení.PureVPN je pohodlná a bezpečná služba se spoustou možností přizpůsobení, ale také s bezpečným šifrováním. Navíc opravdu nabízí zákaznickou podporu nonstop. S přihlédnutím k její poměrně slušné ceně patří rozhodně k favoritům.

NordVPN

Servery NordVPN jsou v 58 zemích světa a podporují celou řadu konfigurací pro šifrování a specifické použití, jako je sdílení souborů a streamování médií. Můžete mít základní VPN spojení s účinnými možnostmi šifrování, jako je 2048 bitové SSL pro OpenVPN protokol nebo AES-256 bitové šifrování pro L2TP protokol, pro větší bezpečnost se můžete připojit k Double VPN serveru, kde je provoz směrován přes dva servery a šifrovaný dvěma vrstvami šifrování AES-256-CBC. OpenVPN, PPTP, L2TP s protokoly IPSec, které jsou podporovány na všech jejich serverech. NordVPN poskytuje aplikace pro Apple a Android, stejně jako operační systémy Windows, Mac OS X.

IPVanish VPN

Spolehlivá a hodně bezpečná služba patří k nejvýznamnějším na trhu. Se svými 400 servery v 61 zemích (včetně nejžádanějších lokalit) dokáže zajistit, aby rychlosti nebyly ovlivněny velkým počtem uživatelů. Přestože IP adresy mnoha poskytovatelů VPN bývají blokovány jinými službami (například Google), ipVanish díky velkému počtu IP adres, tyhle problémy neřeší. Vaše umístění zůstává utajeno, navíc nejsou vedeny ani protokoly uživatelských dat, takže zůstáváte za každých okolností v anonymitě. IPvanish nabízí celou řadu protokolů včetně OpenVPN, PPTP a L2TP, stejně jako 256-bitového šifrování. Za zmínku stojí zatím dost nezvyklá možnost platit v bitcoinech. Pro běžné užívání je IPVanishVPN jeden z předních poskytovatelů.

Hide My Ass!

Nabízí nejzákladnější funkce, které může uživatel VPN potřebovat, takže je vhodná pro ty, kteří nemají mnoho technických znalostí a pouze chtějí, aby jejich IP adresa byla skrytá. Služby má postavené na velkém počtu serverů po celém světě a z toho vyplývající množství poskytovaných IP adres. Spolu s kvalitním marketingem, referencemi renomovaných firem, zábavnou grafikou webu a jednoduchou aplikací boduje u mnoha lidí. Uživatelé jsou automaticky směrováni na nejrychlejší dostupné VPN servery, ale pro kontrolu přesnosti uváděných údajů se doporučuje často provádět rychlostní testy. Kompatibilní pro všechny platformy (WIN, MAC, iOS, Android, router)