Šťastný život v minimalismu

Určitě jste to již slyšeli. Tu památnou větu, kterou se ohání kde kdo „Materialismus nám brání vidět skutečné hodnoty“. Jenže si zkuste představit, že se zbavíte většiny věcí, které vlastníte a během jednoho odpoledne je prostě vyhodíte před dům. Mezi námi se najdou lidé, kteří se vydali podobnou cestou a rozhodně svého činu nelitují, právě naopak.

Minimalismu se začal vytvářet během 20. Století a postupně se dostal do všech koutů lidského konání. Architektura, hudba, malířství a další odvětví. V posledních letech minimalismus nabírá i další odvětví a tím je životní styl. Pro mnohé lidi z moderní společnosti je tento druh života naprosto šíleným.

Základním principem je zbavit se všech přebytečných věcí, které vás obklopují. Máte v obýváku hromadu věcí, na které padá prach a všimnete si jich, jen když uklízíte. Tak se jich zbavte. V pracovně si věčně hrajete s těžítkem, které stejně k ničemu není. Vyhoďte ho rovnou do koše společně s dalšími věci, které vás rozptylují. Stejné pravidla platí i v duchovní či psychické práci.

Pokud se dokážete zbavit všech nepotřebných věcí, zažijete podle minimalistů spokojenější život. Budete obklopeni jen věcmi, které máte skutečně rádi a používáte je. Zkrátka se dostaví pocit maximálního štěstí.

Většina minimalistů však nežije životem poustevníky či šamana uprostřed lesů, který je odříznutý od civilizace. Jsou úspěšní, mají své firmy, využívají moderní technologie a žijí šťastný život. Mají ho totiž pevně v rukách.minimalisticky-styl

Velkým průkopníkem minimalistického životního stylu je Leo Babauta. Ten opustil stabilní práci s průměrným výdělkem. Více méně si žil spokojený život s pár kily navíc a kuřáckou závislostí. Nic extra zajímavého. Jednoho dne toho všeho měl dost, dal výpověď v práci a začal dělat to, co měl ze všeho nejraději- psaní.

Založil si blog zenhabits.net a rozhodně nečekal, co všechno se v jeho životě změní. Blog, který měl mapovat novou životní cestu, přerostl v něco nečekaného.

V dnešní době patří mezi nejvýznamnější představitele minimalismu. Má lepší život, spokojenější rodinu a větší finanční příjmy než předtím. Během pár let se z šedé kancelářské myšky stal jednou z nejvlivnějších osobností internetu.

Zkuste to i vy. Rozhlédněte se kolem sebe, vyberte věci bez kterých se obejdete a vykročte správnou nohou do nového způsobu života.