SUV auta jsou stále nejpopulárnější

Ze statistik světových prodejců automobilů vyplývá, že vozy SUV jsou mezi lidmi tak populární, že z trhu pomalu ale jistě vytlačují všechny ostatní kategorie osobních aut. Podle nejnovějších dat si je pořídilo 34 % všech řidičů, kteří v roce 2018 zatoužili obměnit svůj vozový park. Nové majitele si tak našlo bezmála 15 milionů SUV automobilů. Čím jsou tak oslnivé? Snazší by bylo zabývat se otázkou, proč si tento typ auta nepořídit.

Pořád se o něm mluví, ale co je vlastně zač?

Pod zkratkou SUV se skrývá to nejlepší z odvětví osobních automobilů, co doposud známe. Pokud nazveme SUV sportovním vozem s unikátními vlastnostmi, nebudeme daleko od pravdy, přestože písmeno „U“ ve skutečnosti znamená užitkový. Nejedná se však o laciné trendy pojmenování, nýbrž o úpravu karoserie podrobenou roky technologického vývoje. První SUV auta totiž spatřila světlo světa již v roce 1935 a od té doby jsou stále lepší. Hlavní ideou výrobců automobilů kategorie SUV bylo vytvořit praktický sportovně laděný kombík s pohonem 4×4, do kterého vtěsnáte celou rodinu včetně babičky. Vícečlenná posádka by se samozřejmě neobešla ani bez velkého zavazadlového prostoru, s čímž designéři rovněž počítali, a proto přidali SUV vozům protáhlou záď s horizontálním otvíráním pátých dveří. Nejdůležitějším cílem ale zůstala myšlenka sjednotit všechny prvky tak, aby utvořily zcela nezapomenutelný požitek z jízdy, a to jak na běžných cestách, tak i mimo ně. Tuto náročnou úlohu hravě splnila odpružená platforma přejatá z nejznámějších off-roadových modelů dodávající automobilům SUV nadstandardní jízdní vlastnosti a vysokou úroveň ovladatelnosti vozidla.

 

Rodinný kombík či sporťák? Chtějte obojí!

Máte už taky po krk reklam na kompaktní upjaté městské vozy? Odvážné masivní vzezření automobilů SUV pro vás bude zcela jistě osvěžující změnou a užijete si ho zejména díky široké nabídce pomocných asistentů, které za vás vyřeší potíže s parkováním. Nedělejte kompromisy a dopřejte si vše, o čem jste kdy snili v jediném voze. Milovníky úspor jistě nadchne zejména nová kolekce SUV s hybridním pohonem.