Uchyťte se s úchytkami!

Říkáte si, že úchytky a věšáky nejsou prakticky vůbec důležité? Omyl. Sice úchytky a věšáky mohou působit naprosto nedůležitě, protože je přeci mnohem důležitější věnovat pozornost výběru barvy nábytku, materiálu, celkovému tvaru a také tomu, zda se do vašeho interiéru bude hodit či nikoliv, ale ani výběr úchytek neberte na lehkou váhu.

Velmi snadno se totiž může stát, že takový malý detail, jako jsou úchytky, vám interiér zcela rozladí. Špatně zvolené úchytky dokážou nadělat spoustu nepříjemností! Jaké druhy úchytek existují?

Materiál je důležitý

12346Je dobré začínat vždycky od píky, tedy od samotného materiálu. Dříve, než začnete vybírat materiál pro své úchytky, porovnejte jej s materiálem vašeho nábytku. I materiály by k sobě měly ladit. Úchytek je na trhu celá spousta, asi každý zná ty kovové úchytky, plastové úchytky či dřevěné úchytky.

Ty se v domácnostech vyskytují asi nejčastěji a jsou k dispozici v mnoha různých barvách a mnoha různých tvarech. Dále si pak můžete pořídit úchytky, ve kterých se materiál mísí, například úchytky dřevo-kov, úchytky kov-plast nebo úchytky kov-porcelán. Ty vypadají také velmi hezky. Zvolit také můžete úchytky kožené nebo dokonce s kamínky Swarowski.

Barva musí ladit

12955Barva musí ladit s barvou a materiálem nábytku. Od toho vždycky odvozujte a vycházejte z toho. I takový malý detail totiž může narušit strukturu a krásu vašeho jinak dokonalého interiéru. V celém pokoji by měly být úchytky ideálně stejné, nebo alespoň co možná nejvíce podobné.

Platí to samozřejmě o každé místnosti, kde se objevuje nábytek s úchytkami. Kuchyňské úchytky vybírejte pokud možno z materiálů kvalitnějších. Přeci jen, v kuchyni přicházíte do každodenního a pravidelného kontaktu s úchytkami, neustále něco skladujete, vytahujete a při vaření potřebujete. Od toho by se měli odvíjet i úchytky!