Vaření – ztráta času nebo naše lenivost?

Znáte to – přijdete z práce domů úplně vyčerpaná a hned se vrhnete na vaření večeře, kterou samozřejmě musíte ještě vymyslet – a to ještě ani pořádně nevíte, zda máte všechny suroviny. Co takhle si ten čas ušetřit? Poradíme vám několik tipů, jak si usnadnit práci v kuchyni.

1. Stavte se pro večeři v restauraci

Jídlo s sebou domů je v dnešním moderním světě naprosto běžná věc. A pokud si chcete občas odpočinout, tak proč tuto šanci nevyužít?

2. Najměte si domácí kuchařku

I tahle možnost je dostupná. Dnes už většina domácností zaměstnává hospodyně, tak proč nemít i kuchařku? Z práce se vrátíte domů a máte navařeno, vy si můžete dát v klidu horkou koupel. Nezní to krásně?

3. Pokrmy si plánujte předem

Každou neděli si naplánujte jídla na týden dopředu, místo každodenních nákupů udělejte jeden velký. Uvidíte, kolik času tím ušetříte.

4. Využívejte i studené kuchyně

Není nikde dáno, že musíme mít několik teplých jídel za den. Jedno teplé jídlo denně naprosto stačí. Vymyslete si různé recepty na pomazánky, improvizujte z toho, co dům dal. Uvidíte, jak se rodina bude oblizovat.

5. Rychlé recepty – velký boom v uspěchaném světě

Rychlé recepty jsou dnes velmi oblíbené mezi ženami. Můžete jednoduše improvizovat nebo hledat na internetu, kde je jich spousta. Například stránka www.nejrecept.cz je dokonalým pomocníkem při hledání zdravých receptů – nabízí totiž recepty online.

Doba našich babiček je již dávno pryč, a tak se mění i hodnoty domácností. Žena už nemusí stát u plotny celé dny, my vám ukázali několik vychytávek, jak se kuchyni vyhnout nebo v ní netrávit tolik času. Existuje celá řada rad a fíglů – například předem předpřipravené univerzální omáčky, zmražená nakrájená zelenina, naložené maso dopředu atd. Stačí si jen najít systém, který bude prostě vyhovovat každému z nás.