Víte, jak koupit do notebooku správnou baterii?

Ačkoliv může mít váš notebook dlouhou životnost, na výkon baterie se to nevztahuje. Při častém užívání notebooku přijde téměř vždy čas, kdy je potřeba pořídit novou baterii. Při výběru náhradní baterie do notebooku je důležité dodržovat specifikace výrobce, aby nedošlo k poškození notebooku. Informace, které můžete potřebovat při nákupu náhradní baterie notebooku vám rádi přiblížíme.

Číslo dílu, značka a model

Tři nejdůležitější identifikátory při nákupu náhradní baterie notebooku jsou číslo dílu, značka a model vaší stávající baterie. Pokud například vlastníte Dell XPS 13, značka identifikuje výrobce, kterým je Dell, zatímco model by byl XPS 13. Chcete-li zjistit číslo součásti baterie, jednoduše vypněte notebook, odpojte napájecí kabel a otevřete přihrádku na baterie. Informace budou vytištěny přímo na baterii a podle nich snadno vyberete novou baterii do vašeho notebooku.

Napětí, tvar a velikost

Znovu zkontrolujte stávající baterii vašeho počítače a ujistěte se, že kupujete náhradní baterii, která odpovídá jeho napětí, tvaru a velikosti. Pokud je vaše původní baterie hodnocena na 14,4 V, zkuste tuto kapacitu při výběru náhradní přizpůsobit.

Kam pro kvalitní baterie s dlouhou výdrží?

Sháníte baterie do notebooku HP nebo jiné značky? Mrkněte na web baterie24.cz, kde objevíte nejen obrovský výběr baterií, ale také nabíječek atd.

Vše naleznete srovnané do přehledných kategorií, což velmi usnadní a urychlí váš nákup.

Starejte se o svůj notebook

Notebook a především jeho baterie nesnesou měkký a teplý povrch. Počítač by měl být vždy umístěný na stole, nikdy na pohovce nebo dokonce na klíně.

Při nečinnosti svůj notebook vždy vypínejte nebo použijte režim spánku. Prodloužíte životnost nejen baterie, ale celého notebooku.

Vypínejte programy, které nepoužíváte a minimalizujte vybití baterie.