Vyberte nejlepšího internetového poskytovatele a nenechte se omezovat rychlostí

Přestěhovali jste se a řešíte, jaký pořídit nejlepší internet na doma? Vybírejte pečlivě! Na dnešním trhu je mnoho poskytovatelů internetového připojení, tak si dejte pozor, abyste se v této „spleti“ neztratili a mohli surfovat bez omezení a bez toho nešťastného „zasekávání“, které nás kolikrát dohání až k šílenství.

Internetové připojení již dávno není luxusní záležitost, a proto i jeho ceny jsou přijatelné prakticky od všech poskytovatelů. Na vesnicích jsou lidé bohužel omezení jen jedním nebo dvěma internetovými poskytovateli, jelikož tam zpravidla nebývá takové pokrytí, jako například pro internetové připojení v Brně či jiných velkých městech.

Zjistěte si všechny technické možnosti

Bohužel, ne všechny typy připojení jsou dostupné všude, musíte tedy dopředu vědět, jakou možnost máte ve svém novém domě vy. Zjistěte, zda máte například instalovanou telefonní přípojku, přes kterou můžete vést vysokorychlostní VDSL internet či anténu pro příjem wi-fi signálu.

Zkuste se také informovat, jaké možnosti internetových providerů jsou ve vašem městě. Zeptejte se třeba sousedů, od koho mají internet doma a jak jim funguje – recenze stávajících uživatelů jsou tím nejlepším vodítkem pro to, jakého poskytovatele následně vybrat. Nicméně, až moc „zkušené“ sousedy si moc k tělu nepouštějte, a hlavně odhalte jejich zavádějící rady. Pokud vás tradiční poskytovatelé zklamali, můžete vyzkoušet portál Pripojto.cz, kde lze sehnat vysoce kvalitní internet za ceny, které jsou výrazně nižší než od běžných poskytovatelů.

Jaké jsou základní varianty připojení k internetu?

Jak je vidět, připojení je opravdu mnoho, nejoblíbenější a nejčastější variantou je wi-fi připojení pro celé domácnosti, které je dostupné prakticky všude a cena připojení se pohybuje do 500,- za měsíc.