Vydejte se po Vltavě na lodi Jan Plezier

Spousta lidí tvrdí, že nejkrásnější pohled na Prahu je z paluby lodě. Můžete se o tom přesvědčit i vy, když se vydáte po Vltavě na lodi Jan Plezier. Lodní výlety touto motorovou lodí se však neomezují pouze na území hlavního města. Její pravidelnou linkou je Praha – Nelahozeves, kde se můžete vydat na prohlídku známého zámku v rodiště českého hudebního skladatele Antonína Dvořáka. Na palubě této lodi se můžete ovšem plavit i po Labi.

Historie lodě

Tato motorová výletní loď sloužila spolehlivě několik desetiletí při výletních plavbách po vodách ve Frísku. Několikrát změnila majitele i jméno a v roce 1985 ji další majitel pojmenoval po Janu Plezierovi. Až do roku 2016 sloužila na městských linkách v belgických Antverpách. Loď prodělala několik rekonstrukcí a o Vánocích 2016 ji zakoupila pražská společnost SP Praha. Po úpravách interiérů a zvýšení obsaditelnosti začala loď sloužit veřejnosti v dubnu roku 2017.

Popis lodě

Osobní motorová výletní loď Jan Plezier je vytápěná, má dvě paluby a variabilní uspořádání. Dolní paluba je krytá, horní paluba může být otevřená i zakrytá. Přístup na spodní palubu je bezbariérový. Loď je přizpůsobena na celoroční provoz a díky přístrojovému vybavení může plout i v noci. Její parametry jsou následující:

K čemu loď slouží

Prioritou jsou výlety po Vltavě a Labi, trasy vedou většinou severním směrem do Roztok u Prahy, Kralup nad Vltavou, Nelahozevsi, Mělníka a dále po Labi do Nymburka či Roudnice nad Labem. Kromě školních výletů a výletů pro veřejnost slouží loď Jan Plezier k zajištění gastroservisu při mimopražských akcích, k pořádání společenských a kulturních akcí, koncertů, konferencí. Například pro pořádání konferencí, školení a seminářů má výletní loď Jan Plezier kompletně ozvučené všechny prostory, dostatek 220V zásuvek po celém obvodu dolní paluby, WiFi, velký mixážní pult a další technické vybavení. Společnost SP Praha se umí operativně přizpůsobit požadavkům objednatele, jelikož není vázána žádnými dlouhodobými kontrakty. Více informací najdete zde http://janplezier.cz/