Vyměňte své žárovky za LED osvětlení – přečtěte si, jaké výhody vám to přinese

Klasické „wolframky“ už se dávno řadí mezi retro zboží. A klasické skleněné buňky? Těm už pomalu odzvonilo. Na trhu jsou totiž mnohem výhodnější – a to LED žárovky! Proč byste si je měli pořídit právě vy?

Teď už to není nic složitého

Dříve bylo na trhu LED osvětlení pouze ve formě kontrolek. Nicméně dnes už je doba mnohem dál a na trhu je spousta dalších variant tohoto osvětlení. LED technologie jsou docela běžným osvětlením díky jejich velkému rozšíření na trhu a finančně dostupného řešení.

Výrazná úspora

Věděli jste, že klasická wolframová žárovka spotřebuje 95 procent energie na výrobu tepla a pouze pět zbylých procent na výrobu světla? LED svítidla to mají úplně jinak! Elektrický proud je přeměněn přímo na světlo díky polovodičovým destičkám.

Rozdíl nepoznáte!

Bojíte se pořízení LED osvětlení z toho důvodu, že mají klasické žárovky podle vás příjemnější světlo? Nemusíte se ničeho obávat – moderní LED žárovky mají stejnou barevnou teplotu jako ty klasické – a to zhruba 2.700 kelvinů. Samozřejmě, že jsou na trhu k dostání i žárovky o jiné barevné teplotě, například i se studeným bílým světlem, které má zase své další výhody – například pomáhá při koncentraci.

Hrátky se světlem

Dá se tvrdit, že s LED osvětlením si můžete i hrát. Zatímco klasickou žárovku jednoduše rozsvítíte a zhasnete, LED žárovky vám dávají možnost regulovat stmívání dle vašich aktuálních potřeb. Zároveň si tím regulujete také další úsporu nákladů za svícení.

Štafle nechte v úklidové místnosti

Je výhodou, že vznik světla neopotřebovává žárovku, tudíž je jeho životnost mnohonásobně vyšší. Životnost LED žárovek se pohybuje okolo 25.000 hodin – to je průměrně až 25 let! Spočítejte si, kolikrát jste za tu dobu museli vyšplhat po štaflích, abyste vyměnili klasickou žárovku?