Xbox One

Před nedávnem jsme si představili novinku ve světě herních konzolí od Sony a to Playstation 4. Dnes se podíváme na největšího konkurenta této konzole a to na mašinu od společnosti Microsoft, Xbox One. Tato konzole je v pořadí již druhá od tohoto výrobce a slibuje mnoho.

 

Mělo by se z ní stát jakési multimediální centrum ve vašem obývacím pokoji. V tom se asi nejvíce liší od Playstationu, který se zaměřuje především na hry, kdežto nový Xbox dokáže fungovat i jako set-top-box či komunikační stanice díky Skypu.

Xbox One v sobě ukrývá osmijádrový CPU od společnosti AMD stejně tak jako GPU. Podporuje prostorový zvuk až 7.1 a operační paměť má 8 GB, kdy 5 giga připadá na samotné hry. Xbox používá oprosti Sony paměť DDR3. Samotná HDD paměť obsahu 500 GB volného místa, s tím, že se budou objevovat další verze přístroje s různými variantami velikosti paměti, která ovlivní i jejich cenu. Samozřejmostí u Xboxu je také přehrávání videí ve formátu Blu-ray.

 

Microsoft oproti Sony přidává již do základního balení i pohybový senzor tedy Kinect pro Xbox s full HD. U něj se vedlo spoustu diskuzí, jelikož ho nebude možné od konzole odpojit a ona se tak stává jeho pevnou součástí. Otázkou tedy bylo zda nebude mít tento fakt vliv na hratelnost, či nebude narušováno soukromí. Microsoft ale nakonec přišel s jednoduchým řešením v podobě možnosti vypnutí samotné kamery Kinectu.

xl_Xbox-One-2-624

Jak bude vypadat podpora TV vysílání i u nás, není ještě příliš jasné, z toho důvodu, že se u nás tato konzole ještě nezačala prodávat a přesné datum uvedení na tuzemský trh není vůbec jasně stanoveno. Cena na Evropském trhu se zatím pohybuje okolo 600 euro a již první týden bylo ve světě prodáno před milion kusů. Nechme se tedy překvapit kdy se konzole začne prodávat i u nás a také za jakou cenu.