Za nejdražší šampaňské světa si zaplatíte 36 milionů

Šampaňské je oblíbený nápoj určený k oslavě různých příležitostí. Ať už se jedná o svatbu, výročí společnosti, narozeniny nebo dosažení nějakého úspěchu, tak se vždy pamatuje na tento mok. Známe jistě nealkoholické šampaňské pro děti i šampaňské, které si kupujeme v samoobsluze a zapíjíme s ním Nový rok.

Dokážete si ovšem představit příležitost, pro kterou byste otevřeli lahev šampaňského za 36 milionů? Zapíjíme-li úspěch je to krásná věc, protože si pokaždé můžeme svoji laťku posunout o kousek výše, aby bylo po čase opět co zapíjet. Pokud se dostanete k opravdu výjimečnému úspěchu, tak je šampaňské, které si dnes představíme, určeno právě pro vás.

 

Jeden luxusní výrobce šampaňského vytvořil to, čemu se říká nejdražší lahev na světě. Své pověsti si váží natolik, že do loga, na samotné lahvi, umístil 19cti karátový diamant o hodnotě 1,2 milionu liber, tedy cca 36 milionů korun.

Taste-of-Diamonds-01

Šampaňským je Goût de Diamants, jeho logo připomíná znak, který nosí na hrudi superman. Běžná lahev tohoto moku je vyzdobena šperkem Swarovski, ale tato lahev je unikátní. Znak je vymodelován z 18-cti karátového bílého zlata a již zmiňovaný diamant je na něm rozřezán.

Žádný výrobce by se jistě do výroby nepustil jen tak, lahev byla vyrobena na objednávku jednoho nejmenovaného klienta. Každý prvek, dokonce i štítek na lahvi, je z bílého zlata.
Samotnou lahev vytvořil slavný Alexander Amosu.

Champagne

Jedná se o projektanta z Velké Británie, který má na svém kontě už i Guinessův rekord za vytvoření nejcennějšího obleku, který je ze zlatých nití a výroba mu zabrala 80 hodin, přičemž udělal 5000 stehů.
Uvnitř samotné lahve šampaňského Goût de Diamants se nachází směs Grand Cru Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier, který nabízí přírodně svěží nádech, který končí elegantní příchutí.

Jen těžko lze posuzovat, jestli se jedná o vymoženost nebo o dobrou investici. Každopádně je třeba pamatovat na to, že po vypití obsahu, takto cenného šampaňského, nám následně v ruce zůstane “pouze“ drahá lahev.