Zajímavosti a mýty o sushi. Seznamte se s japonským pokrmem

O sushi jste jistě slyšeli. Tento skvělý japonský pokrm, který je výrazný zejména svým zbarvením a zajímavou kombinací, si dobyl svět. Lidé ho ochutnávají napříč kontinenty, i u nás má celou škálu fanoušků. Pravdou však je, že lze společnost rozdělit na dvě skupiny. A sice na ty, kteří sushi milují a hojně ho vyhledávají, nebo na ty, kteří sushi nenávidí a nechutná jim. Neexistuje člověk s neutrálním postojem k sushi, to ostatně potvrdí i zaměstnanci sushi restaurace v Ostravě, která nabízí dokonce rozvoz tohoto pokrmu.

Pokud sushi milujete nebo zatím jste sushi nevyzkoušeli, tudíž nevíte, do jaké skupiny se řadíte, možná byste se o sushi chtěli dozvědět něco víc. Přinášíme vám proto seznam mýtů a zajímavostí o tomto skvělém japonském pokrmu, o němž se často říká, že je především pro dobrodruhy. Není to ale pravda, sushi je pro každého.

Mýty o sushi

Kolem sushi se bohužel točí celá řada mýtů. Nejčastěji se lidé domnívají, že sushi není určené těhotným ženám. To je však lež. I těhotné ženy mohou konzumovat sushi, v sushi se nevyskytují žádní parazité ani bakterie, kteří by mohli ovlivnit plod. Také se uvádí, že těhotné ženy nesmí konzumovat sushi proto, že je zde vysoký obsah rtuti. Jenže rtuť se v mnohem větším měřítku vyskytuje u mořských tepelně upravených ryb než u sushi.

Také je častým mýtem to, že se sushi rovná syrové rybě. Existuje mnoho druhů sushi, ne všechny mají základ právě syrovou rybu. Najdeme sushi s větším množstvím rýže, také najdeme sushi plné uzeného lososa. Opravdu není sushi jako sushi.

Zajímavosti o sushi

Sushi je výborný pokrm, který nemusí nutně držet svůj tvar nebo nemusí být složen z kvalitních ryb. Sushi je zkrátka o hraní si s různými chutěmi, a to lidé na japonské kuchyni milují. Pokud i vy milujete japonskou kuchyni a jste z Ostravy, využijte zdejšího sushi baru a sushi restaurace a využijte rozvoz sushi, nechte si tedy Japonsko přivést až k vám domů.