Zdraví a dokonalou atmosféru přináší solné lampy

Solná lampa není jen krásným doplňkem, který zútulní každou místnost. Má také relaxační charakter a pozitivní vlivy na psychiku a zdraví celkově. Jaké zdravotní výhody solná lampa přináší? A z jakých druhů máte na výběr?

Solné lampy

Solné lampy jsou zajímavé doplňky, které se hodí i do klasických i moderních interiérů. Solné lampy přírodní jsou svým původem z Himalájí, zpravidla z Pákistánu, ale také Číny, Indie či Nepálu. Právě zde se totiž nachází solná ložiska, ze kterých se krystaly dolují a zpracovávají do zajímavých tvarů. Díky tomu je každá solná lampa originálem. Barevné tóny se odvíjí od obsahu železa a manganu v jednotlivých krystalech.

Typy

Solné lampy tedy mohou mít nejrůznější tvary a často na nich bývají vyryty i zajímavé vzory. Vybrat si můžete například solnou lampu elektrickou, ve které se nachází žárovka, či solné svícny, do kterých se umisťuje svíčka. Solná lampa elektrická je tedy uzavřená, solný svícen je naopak z vrchní části otevřený. Solná lampa však může mít i další zajímavé tvary, například mušle s perlou apod.

Zdravotní přínos

Kromě toho, že solné lampy navozují příjemnou atmosféru, mají také blahodárný vliv na lidský organismus. Solný krystal totiž působí jako ionizátor vzduchu, přičemž zahříváním se ionizace zesiluje. Solná lampa přináší pozitivní účinky především při dýchacích potížích (astmatu), problémech s oběhovým systém, ale posiluje také imunitní systém a zpomaluje proces stárnutí. Celkově však působí harmonizačně i na naši psychiku.

Pozitivní účinky na lidské zdraví mají také různé druhy polodrahokamů, které mohou sloužit jako dekorace či léčebný prostředek. Jedná se například o yoni vajíčko, které má zajímavé účinky především pro ženy.

Kam ji umístit?

Solná lampa či svícen se hodí jako doplněk do obývacího pokoje, ale také ložnice či jiných relaxačních místností a koutů vašeho domova.