Znáte výhody látkových plen?

Očekáváte přírustek do rodiny a nevíte, zda používat látkové či papírové plenky? Látkové plenky jsou strašákem maminek z minulého století, kdy se musely plenky složitě vyvařovat a žehlit. S příchodem papírových plenek sice vznikl rodinám další náklad v rodinném rozpočtu, ovšem za to pohodlí a ušetřený čas to mnoha rodičům stojí. Doba jde však dopředu nejen ohledně papírových plenek, ale také těch látkových, což uniklo pozornosti mnoha rodičům. Stále více rodičů dává přednost látkovým plenkám a to hned z několika důvodů.

Proč látkové plenky?

Látkové plenky s sebou přináší mnoho výhod a možná budete překvapeni, kolik jich je. Když je žena na mateřské, mnoho věcí se točí kolem financí. Papírové plenky jsou nákladné po celou dobu věku dítěte, kdy jsou plenky potřeba, zatímco u látkových plenek se jedná pouze o počáteční investici.

Dalším důvodem, proč stále více rodičů používá látkové pleny je jejich příjemný materiál, který nijak nedráždí, neškrtí ani nepoškrábe jemnou dětskou pokožku. Není výjimkou, že papírové plenky způsobují vyrážky a ekzémy.

V poslední době se hodně mluví o životním prostředí a stále více domácností se snaží žít „zero waste“ (bez odpadu), protože jim záleží na tom, v jakém prostředí budou žít jejich potomci. Papírové pleny zatěžují životní prostředí již při samotné výrobě a tvoří velkou část nerecyklovatelného odpadu. Látkové pleny životní prostředí nijak nezatěžují při své výrobě a lze je recyklovat, tudíž jsou mnohem více ekologičtější.

Možná máte ještě v paměti čistě bílé pleny a pogumované plankové kalhoty bez fantazie. To je však minulostí. Dnešní výbava na „plenkování“ je z veselých barev a moderních motivů, proto s nimi budete vždy IN.

Nevýhody látkových plenek

Nevýhodou látkových plenek je jejich nepraktičnost při cestování, zejména na delší dobu bez možnosti praní, ovšem látkové pleny mají stále více výhod.

Pokud stále nevíte, zda používat papírové či látkové pleny, mrkněte na latkovepleny.cz, kde zjistíte mnoho podrobných informací.