Alkohol co není pro slabé povahy

Alkohol, který má pouze silné aroma a pořádnou dávku lihu už nefrčí, tak jako kdysi. Dnes se totiž sluší pít něco jiného. Co vás doslova porazí.

Pokud máte rádi východní kulturu, určitě jste již o myším víně slyšeli a není pro vás žádnou novinkou. Podle Číňanů je myší víno lékem na vše a dokáže si poradit s nemocí srdce či lupenkou. A v čem spočívá tajemství myšího vína. Jeho výroba je vcelku jednoduchá. Stačí vám rýžové víno a tři myší mláďata starší méně jak tři dny. Mláďata utopíte v rýžovém víně a necháte je rok kvasit. Následně podáváte. Chuťovka!

Následný lahodný mok sice neslibuje stejné zdravotní účinky jako myší víno, přesto má podobné ingredience. Na mysli máme Hadí víno, které léčí pouze impotenci. Výroba je jednoduchá. Stačí vám vykuchaný jedovatý had, který se naloží do pálenky a nechá se několik měsíců na sluníčku. Následně se vše natočí do lahve a pro zajímavost se vloží další hadi. Jedu se bát nemusíte, neboť se během zrání rozpustí v pálence.220px-Ruou_thuoc_1

Jestli se ptáte, kam až to může zajít, za chvíli vám přineseme odpověď. Pokud totiž někomu nestačí jedno naložené zvířecí tělo v lihu, může si dopřát rovnou tři těla v lihu. Opět se nacházíme v čínských a vietnamských oblastech, kde si myslí, že jeden mrtvý živočich není dost. Konzumenti tohoto originálního nápoje totiž věří, že jim mrtví zvířata předají jejich energii a proto jsou lepší tři naložení gekoni, než jen jeden.

Nyní pro vás máme jedinečnou možnost jak si vytvořit burčák z agáve. Stačí vám k tomu dvanáctiletá agáve a máte vystaráno. Z rostliny se odřízne její pupen a vydlabe se ďolíček, do kterého ztéká sladký nektar. Ten můžete získávat následně každý den po dobu třech měsíců a vždy si vytočíte kolem pěti litrů šťávy. Se šťávou můžeme libovolně pracovat, ale doporučujeme vám jej nechat zhruba pět hodin odležet a nakvasit. Následný nápoj má kolem dvou až šesti procent alkoholu a je připraven ke konzumaci. Nápoj z agáve se však kazí mnohem rychleji než například náš tradiční burčák.