Angličtina pro samouky může být díky těmto trikům zábavou

Angličtina vládne světu, o tom není pochyb. Účastníků různých kurzů neustále přibývá, již běžně se angličtina učí na ZŠ. Angličtina nás provází na každém kroku v soukromém i pracovním životě. Toužíte se domluvit anglicky bez problémů? Každý ví, že nové zkušenost a znalosti vytlačují ty staré. To se týká i znalosti anglického jazyka. I když si myslíte, že angličtinu skvěle ovládáte, je potřeba ji občas oprášit. Připomenout si méně používaná slovíčka, fráze a gramatiku. Někteří jsou věčnými začátečníky a neustále dokola oprašují základy a dál se nedostanou.

Učebnice zahoďte

Žijeme v počítačové době, tak toho využijte i ve výuce cizích jazyků. Angličtina pro samouky je, kromě jiných jazyků, v nabídce na speakingfriends.com. Velkou výhodou těchto online kurzů je časová flexibilita. Nejste časově závislí na určeném čase běžné výuky. Učíte se z pohodlí domova, kdy to vyhovuje vám. Nemusíte se nikam pracně dopravovat. Když vám nějaké fráze nebo kapitola nejde, můžete se k ní kdykoliv vrátit. U speakingfriends.com si nemusíte nic stahovat do počítače nebo tabletu a připojit se můžete odkudkoliv. Postup máte na stránkách automaticky uložený. Pokud potřebujete, můžete se ostatními připojit přes Skype.

Nevzdávejte se

Můžete se domluvit s kamarádem, kolegou nebo sourozencem a začít online kurz spolu. Vzájemným hecováním a podporováním nebo soutěžením si zajistíte určitou sebekázeň. Ta bývá nejčastějším důvodem věčných začátečníků. Vyhraďte si na stejnou denní dobu. 20 minut před večeří nebo u odpolední kávy každý den se pro vás stane riutálem. Pouštějte si nahrávky při cestě autem nebo ve vlaku, autobuse, prostě všude.

Hodně čtěte v angličtině

Půjčte si v knihovně zjednodušené knihy v angličtině. Knihovnice vám jistě poradí. Pokud čtení knih v angličtině zkombinujete s online kurzem pro samouky, jistě se brzy výsledky dostaví. U první knihy budete mít neustále otevřený překladač, u druhé už méně. U třetí ho téměř neotevřete a je čas začít mluvit.