Boty dělají člověka: přehled nejlepších značek

Říká se, že bychom neměli soudit nikoho, dokud se neprojdeme v jeho botách. Dnes si představíme značky, ve kterých chodí jen úspěšní.

Přáli jste si někdy nahlédnout do průmyslu, který vyrábí boty pro ty nejbohatší klienty? Obuvnictví není jen obyčejná služba, jedná se o řemeslo, které se stovky let zdokonalovalo a do současných dob vám nejlepší obuvníci ručně vyrobí boty, které přinesou příjemný pocit při chůzi a luxusní vzhled.

Rozdíl mezi hromadně vyráběnými botami na lince a ručně vyráběné boty nedělí jen desítky hodin práce zručného obuvníka, ale také vtisknutí zkušenost, tradice a originálního nádechu, se kterým se nese každá ze slavných značek. Mám pro vás deset výrobců, kteří si svojí věhlasnou kvalito vydobyly popularitu po celém světě:

Salvatore Ferragamo Italia

Salvatore Ferragamo je italská společnost, se sídlem ve Florencii, která se specializuje na ručně vyráběnou koženou obuv pro muže i pro ženy Své sídlo má ve Florencii a jejích cca 2600 zaměstnanců se stará o produkci bot do více než 550 obchodů, které má tato společnost po celém světě. Její boty jsou natolik populární, že si zde nakupovali obuv i osobnosti jako Andy Warhol, Sophie Loren, Greta Garbo, Grace Mugabe a princezna Diana.

salvatore-ferragamo

 

Allen Edmonds

Maloobchodní společnost, která ručně vyrábí boty již od roku 1922, kdy byla v Belgii založena. Nyní sídlí v Port Washingtonu, ve Wisconsinu, ale své boty prodává ve svých 32 obchodech, které má v 17 zemích světa. Patří mezi ně Dominikánská republika i Itálie. Společnost vyrábí boty k oblekům, pro volný čas, pro golf i pro volný čas. Boty společnosti Allen Edmonds jsou považovány za jedny z nejlepších bot, které jsou na západě vyráběny.

allen edmonds

Gucci

Gucci je světově známým výrobcem italské módy s primárním zaměřením na koženou módu. Boty od Gucci jsou vyhledávaným luxusem, jelikož jsou navrhovány známými italskými designery. Společnost založil ve Florencii, roku 1921, Guccio Gucci. V současné době se jedná o 38 nejhodnotnější značku a není divu, že si boty od této společnosti přeje mát každý znalec špičkové obuvi.

gucci

Bruno Magli

Prestižní výrobce vysoce luxusní obuvi pro muže i pro ženy. Magli a jeho sourozenci Marino a Maria začal vytvářet dámskou obuv v malém sklepě v Bologni, v Itálii, v roce 1936. Obuvnictví je naučil jejich dědeček, který jim předal všechny důležité informace o výrobě. V roce 1947 byla postavena první továrna, kde byly vyráběny i pánské boty. Od té doby se výroba rozrostla a boty Bruno Magli je možné zakoupit v obchodech, které se nachází téměř na všech kontinentech.

Bruno Magli

Johnston & Murphy

Prestižní výrobce kožené módy, který je známý po celém světě. Její kořeny sahají až do roku 1850, kdy ji založil William J. Dudley, který byl jedním z evropských přistěhovalců v New Jersey. Zde začal vyrábět kožené boty. Jeho byznys postupně převzaly pánové Johnston a Murphy, kteří byli byznysmeni rozšiřujícími to, s čím Dudley začal. Nyní má spolčenost svoje obchody ve většině zemí.

Johnston & Murphy

John Lobb Bootmaker

Výrobce luxusních pánských i dámských bot, který je na trhu už více než 150 let. V Paříži si lze nechat od této společnosti vyrobit boty na zakázku, ale produkuje i modelové řady, které jsou vyhledávaným luxusem. Pokud vám nevadí utratit za boty i přes 2500 liber, tak budete překvapení jejich vzezřením i kvalitou, boty si od této společnosti nechali vyrobit osobnosti jako princ Charles, královna Viktorie, Enrico Caruso, Jackie Kennedy, Frank Sinatra, Laurence Olivier, Duke Ellington, David Niven, Calvin Klein a mnoho dalších.

john-lobb-becketts

Jaké další značky zvolit?

Líbila se vám naše ochutnávka vyhlášených výrobců obuvi? Na světě existuje mnoho výrobců, jejichž kvalita je pověstná. Pokud toužíte po luxusních botách na míru, tak je nejlepší možností zavítat do Itálie, kde je největší koncentrace slavných obuvnických dílen, které nelpí jen na penězích, ale především na tradici, která se předává z generace na generaci. Jestliže je to pro vás příliš náročná volba, tak nikdy nezvolíte špatně, pokud si vyberete modely bot Prada, Dolce &Gabbana, Louis Vuitton, Armani a další vyhlášených značek, se kterými uděláte dobrý dojem v každé společnosti.