Chcete si v zimě zlepšit kondičku? Vyrazte na běžky! Víme, kde si to užijete

Asi nikoho nepřekvapí, že sportovní aktivity máme silové nebo kondiční. V případě těch kondičních zlepšujeme naši celkovou fyzickou kondici. Je u nich důležité správné dýchání, přičemž pravidelným kondičním cvičením jsme schopni získat zpět to, co ztrácíme zpravidla sedavým zaměstnáním. V zimě jsou na kardio fajn právě běžky. Podíváme se, kde si to na nich opravdu užijete.

Doporučují je také lékaři

Ještě, než se ale zaměříme na konkrétní místa našich krásných hor, podíváme se na hlavní výhody, které pro vaše tělo tento oblíbený sport přináší. Kondiční sportovní aktivity jsou charakteristické tím, že si díky nim zlepšíte stav:

Ne nadarmo se kondičním cvikům říká kardio. Zajistí vám totiž zdravé srdce a cévy. Zlepšuje se také kapacita plic a naučíte se správně dýchat. Navíc jste na čerstvém vzduchu, což situaci jen pomáhá. Také proto běžky do volného terénu rádi doporučují rovněž lékaři. Může se to zdát neuvěřitelné, ale jízda na běžkách dokáže také efektivně odbourávat stres. Je to určitá forma relaxace. Takováto fyzická aktivita je obecně prospěšná zejména v případě sedavých zaměstnání, jak jsme nakousli již v úvodu.

Kam vyrazit?

Už víte, proč jsou běžky prospěšné. Teď to chce ještě nějaké tipy, které vám umožní si váš nově objevený zdravý životní styl užívat. Začneme hned uprostřed republiky, konkrétně krajinou Žďárských vrchů s trasou dlouhou necelých 30 kilometrů, která prochází malebnými vesnicemi Vysočiny. Pokud půjdete trochu níže, na rozhraní středních a jižních Čech, můžete se vypravit na takzvanou Českou Sibiř. Jedná se o běžkařské trasy Čertovo břemeno.

Skvělé jsou na běžky také Jeseníky, konkrétně běžkařská trasa Skřítek – Hvězda. Unikátní síť běžeckých tras mají Beskydy, říká se jí Beskydská lyžařská magistrála a jde o celkem 9 lokalit, které mají dohromady rovných 300 kilometrů. Hledáte něco méně masového? Potom se vydejte v Krkonoších z Hříběcích Bud pod Liščí hřeben a poznejte kouzlo samoty v horách.