Drony všude kam se podíváš

Malé vzdušné helikoptérky, kterým se říká dron se pomalu ale jistě začínají dostávat do podvědomí naprosto obyčejných lidí, kteří se o nejnovější technologie ani vlastně příliš nezajímají, nebo jim jsou úplně ukradené. Drony zkrátka začínají pohlcovat celou planetu a již nyní je jasné, že se bude za několik let jednat o součást naší všední reality.

Co to ten dron vlastně je? Měli bychom jej nazývat spíše kvadroptéra, tedy přístroj se čtyřmi vrtulemi, který je schopen volně se vznášet ve vzduchu. Je ovládán buď na dálku za pomoci dálkového ovladače, nebo můžeme narazit i na drona, který je schopen samovolného pohybu díky své vlastní naprogramované inteligenci.

Potenciálu tohoto přístroje si všimli již takový giganti, jako je Google, nebo Amazon, kteří s ním plánují udělat velké obchody v podobě doručování zásilek či mapování nejrůznějších prostředí. Drona si však nyní můžete pořídit i vy a zažít s ním spousty zábavy. Nejčastěji je využíván tak, že se na něj upevní kamera, díky které pak můžete prozkoumávat vaše okolí z ptačí perspektivy a odhalit tak možná i spoustu věcí, o kterých jste vůbec netušili.

Možnosti volného pohybu dronů byste však měli využít co nejrychleji, protože je jasné, že čím více jich bude, tím nutnější bude určit pravidla, kde se vlastně mohou drony pohybovat a kam všude mohou vletět. Už teď je jasné, že pokud jsme majitel dronu, nebudu s ním létat v okolí letišť a dalších míst, kde bych mohl ohrozit nejen provoz daného zařízení, ale také některé osoby.

Pokud jste tedy zatoužili po této novince, určitě si jí pořiďte. Uvidíte, že budete jakýmsi průkopníkem budoucnosti, která stejně dříve či později přijde ke slovu.