Fenomén eurovíkendů: Když dovolená, tak na víkend

Žijeme v uspěchané době, to je beze sporu. Dokonce i dovolenou si mnoho lidí plánuje dlouhou dobu dopředu, někdy i půl roku nebo rok. To může být velmi stresující. Jedná se o jeden z hlavních důvodů, proč se staly eurovíkendy hitem číslo jedna pro každého, kdo hledá dovolenou, ale brzdí ho čas nebo peníze.

7950216844_54c2383a23_zÚčelem eurovíkendu je cestování po Evropě během víkendu, za který se pozná zajímavá lokalita. Celá řada lidí poznala celou Evropu, aniž by si v práci vzala den dovolené. Základem jsou vždy evropské destinace a to především z důvodu snadné dostupnosti. Není potřeba cestovat na druhý konec světa, samotná Evropa nabízí tolik krásných míst k objevování, že je těžké je za život vidět všechny.

Pro koho jsou eurovíkendy určené

Eurovíkendy žádná omezení nemají, užijí si je rodiny s dětmi, stejně tak jako samotáři. Jsou zcela ideální k tomu, aby se poznala menší lokalita důkladně. Někdo je využívá za účelem poznání historie, někdo hledá kulturní zážitek a jiní si rádi užívají relaxu, opalování na pláži, koupání v moři, turistiky po horách aj.

7957835784_8728526626_zNejpříjemnější skutečností je široký výběr, lze navštívit hlavní evropská města, nebo se podívat i do méně známých koutů Evropy. Skvělým rozcestníkem je portál Euvikend.cz, který nás zaujal tím, že jsou v něm přehledně vypsané ty nejlepší lokality pro strávení víkendu a dokonce je možné tam vyhledat to nejlevnější ubytování.

Díky eurovíkendům už zmizely časté výmluvy, že na odpočinek není čas, čas je vždy, jen nemusí být tak dlouhý. Měsíční a čtrnáctidenní dovolené už zkrátka nejsou tak populární a pokud je máte rádi, eurovíkendy se mohou stát jejich zajímavým zpestřením. Snad každý Čech ocení skutečnost, že se narodil v zemi uprostřed Evropy, tedy na tom nejlepším místě, ze kterého je to do každé pěkné destinace jen kousek. Pokud i vás eurovíkendy zlákaly, tak nesahejte po glóbusu, ale jednoduše zabořte prst do mapy Evropy a vyberte si, kam byste se chtěli podívat.