Halloweenská bašta I.

Oblíbený svátek Halloween, který se rok od roku stále hlouběji zakořeňuje i v našich tradicích, sice letos ještě není tak úplně za dveřmi, ovšem pokud jste aktivní rodiče, kteří chtějí svým dětem udělat radost, „Halloweenskou párty“ je třeba naplánovat včasně dopředu.

Kromě nezbytných rekvizit v podobě polystyrenových náhrobků na zahradě, umělých kostlivých rukou, vylézajících z půdy nebo fosforujících a na pohyb „vřeštících“ kostlivců, je velmi důležitou součástí tohoto ponurého svátku, také adekvátně vybavený jídelní stůl…

 

Sweet Dreams

Jednoduchý, a přitom hravý recept, který upoutá nejen dětské oči. Stačí uvařit čokoládový puding, rozdrobit několik Oreo sušenek a jako náhrobek použít oblíbenou sušenku, opatřenou čokoládovým nápisem „RIP“ („Rest in peace“).

h1

 

Vampire Teeth

K „náhradním“ zubům Vám postačí pár cookies, cukrová poleva, červené potravinářské barvivo, marshmallows a mandle. I přesto je tento recept náročnější na přípravu. O to více jej však ocení vaše ratolesti, které se vám odmění srdce plesajícím dětským smíchem, jen co upíří zuby uvidí.

Zdravější verze tohoto receptu je složená z plátků jablek namísto zmiňovaných cookies a arašídového másla namísto cukrové náplně.

h2

 

Little pumpkins

Zde je v hlavní roli pomeranč jako dekorace. Oživí tematicky zdobený stůl a můžete jej naplnit vším možným – bonbony, lentilkami, arašídy na zobání nebo i čajovou svíčkou. Pomeranč vám skvěle poslouží jako „alternativa“ dýně. Ovšem pro čajovou svíčku vybírejte pokud možno co největší pomeranče, ty vydlabávejte výhradně sami, popřípadě při této práci dohlížejte na své děti, kterým do ruky vložíte jedině tupý nůž, který obyčejně užíváte například při loupání jablek nebo žampionů.

Důležitá je také informace, že tato dekorace by měla být vyráběna až v den samotného svátku, protože podléhá rychlé hnilobě a devastaci tvaru.

h3

 

Spiders everywhere!

Triviální recept, snoubící dvě protikladné chutě. Do kolečka jednoduše ustavte slané tyčinky, které poté v kruzích polejete rozteklou čokoládou (autentičtější je ta bílá) a necháte nejlépe v lednici zatuhnout. Poté pavoučí síť ozdobte bonbony ve tvaru pavouka nebo umělými pavouky pro ozdobu.

h4

 

Healthy snack

Nejzdravější ozdobená dobrota, jakou lze hostit. Postup je patrný…

h5

 

There is a ghost on my pizza!

I nejoblíbenější jídlo na světě můžete halloweensky tematizovat. Ptáte se, jak na to? Prostě si z plátků sýrů vyřezejte malé duchy (a na oči a pusu použijte kuličky pepře), popřípadě použijte formičky na cukroví halloweenských maskotů (dnes už existují i formičky ve tvaru „vetřelčího vejce“ nebo samotného Vetřelce).

Celé nebo půlky oliv zase poslouží jako pavouci, postačí k nim přidat nožičky z aromatického a fantastického rozmarýnu.

h6

 

Very big creepy eyes

Zombie očí docílíte vejci, žloutky obarvenými zeleným potravinářským barvivem, čočkami z černých oliv, plněných papričkami a červenými žilkami z potravinářského barviva (popřípadě kečupu nebo pro dospělé chilli omáčky).

h7

 

Další halloweenské inspirace v kuchyni naleznete v článku Halloweenská bašta II. …