Hawker H900XP - luxusní kočár pro bohaté

Jeden z nejproslulejších anglických výrobců letadel, společnost Hawker se pohybuje v leteckém průmyslu již od začátku minulého století. Během druhé světové války se stroje této společnosti zapojily do leteckých bitev nejen o Británii, ale byly z důvodu jejich spolehlivosti nasazovány i do dalších spojeneckých operací.

Dnes, v době kdy jsou válečné konflikty zažehnány, se společnost Hawker zaměřila na trochu jiný typ zákazníka, a to na toho nejbohatšího.

Jedním z nabízených typů letadel pro celosvětový trh je tryskový letoun Hawker H900XP. Jedná se o jeden z nejmodernějších, ale také nejdražších tryskáčů, které jsou dnes k dostání.  Celé letadlo je vybaveno nejnovějšími technologiemi, které poskytují pilotům i cestujícímu maximální komfort a bezpečí.

hawker 1V celém interiéru jsou použity takové materiály, jakým je leštěný dub, či pravá kůže, což vytváří dojem že se pasažér nachází v obývacím pokoji luxusní residence, než v plechovém tubusu s křídly poháněným kerosinem.  Pro pohodlí pasažéra jsou v letounu připravena kožená křesla, obrazovky na kterých si mohou neposedné ratolesti pustit film, satelitní telefon a v neposlední řadě také personál, který je připraven svému zákazníku vždy splnit jakékoliv přání. Chlazené šampaňské, či pravá arabica jsou samozřejmostí.

hawker 2Veškerou bezpečnost přepravy zajišťují letecké přístroje, kterými často nejsou vybaveny ani letadla velkých leteckých společností. Například systém zobrazení přistávací plochy je tak přesný, že si pilot může prohlédnout automobil přichystaný na parkovišti u runwaye, který již čeká na svého pasažéra.
Tento tryskáč opravdu není pro každého, a jen málo lidí se v něm  proletí. Avšak ti, kteří mají několik desítek milionů po kapsách a touží po vlastním letounu, nemusí dlouho váhat, luxusní Hawker H900XP je pro ně vždy připraven.