Jak a čím správně krmit kočku?

Máte doma chlupatého kočičího mazlíčka, nebo se chystáte pořídit si malého kočičího mazlíčka? Ať už je tomu jakkoliv, určitě chcete, aby byla vaše kočka spokojená a šťastná. Pořídíte jí vše, co potřebuje, pelíšek, kočičí záchod, různá škrabadla, hračky a podobně.

taste-of-the-wild-konzervy-rocky-155g-316x280Je důležité tak myslet na správné krmení a správnou výživu vaší kočky. Ta zajišťuje, že vaše kočička je spokojená, dobře živená, zdravá a má krásně lesklou srst. Jenže se nabízí otázka, jak krmit kočku, aby byla spokojená, šťastná a dostávala všechny potřebné živiny? Jak a čím tedy správně krmit svého kočičího mazlíčka? To se dozvíte v tomto článku.

Vybírejte správná krmiva

a_30220-24582458cz-800x600Při výběru krmiva pro vašeho kočičího miláčka je důležité klást důraz na to, aby bylo krmivo kvalitní a obsahovalo všechny potřebné látky, které kočky potřebují pro správný růst a vývoj. Správné a kvalitní krmivo musí být vyvážené. Mělo by tedy obsahovat bílkoviny, aminokyseliny, tuky, minerální látky a vitamíny.

arden grange cat-800x600Jedině tak zajistíte, že vaše kočka získá ze stravy všechno, co potřebuje. Krmiva pro kočky dnes seženete prakticky kdekoliv. Pokud vyberete granule, které zajišťují všechny výše zmíněné látky, nemusíte už se dále starat, co vaší kočičce připravit, aby získala všechny potřebné látky. Správné a kvalitní granule zajišťují pro vaši kočku vše, co potřebuje! Vaší kočičce můžete také pořídit různé konzervy a kapsičky, které jsou rovněž velmi vhodné a pro správný růst kočky důležité!

Doplňky kočičí stravy

Kočičí stravu je dobré občas doplnit a zpestřit nějakým doplňkem stravy. Vitamíny jsou pro kočičí mazlíčky rovněž velmi důležité. Aby byla vaše kočička spokojená a šťastná, je důležité se o ní postarat komplexně, tedy i o jiné kočičí potřeby. Vaše kočička by rovněž měla mít dostatek pohybu, možnost hry a dalších věcí. U nás najdete různé další potřeby pro kočky, jako například škrabadla, hračky, kočičí záchody, misky, správné krmivo a podobně. Vaše kočička se vám za to odmění svým zdravím a dobrou náladou! Není nad to mít doma spokojeného kočičího mazlíčka!