Jak na binární opce

O obchodování s binárními opcemi se hodně mluví, ale často se opomíjí jeho skutečná podstata burzovních investic. Ty jsou vždy rizikové, na druhé straně ale nemá smysl se jich bát.

Jak fungují binární opce

Binární opce jsou velmi jednoduché po technické stránce. Z nabídky brokera si zvolíte podkladové aktivum, u něhož chcete odhadovat směr pohybu ceny. Tímto aktivem můžou být například akcie Googlu, kontrakty na kávu nebo třeba měnový pár české koruny a amerického dolaru. Vaším úkolem pak je správně předpovědět, zda bude cena tohoto aktiva ve vybraném časovém intervalu růst nebo klesat, či spíše zda bude při vypršení splatnosti opce výš nebo níž. To je na pochopení velmi prosté. Ovšem dosáhnout úspěšnosti, která nám přinese zisky, je o poznání těžší.

binarni-opce

Testy jsou základ

Největší chybou, kterou může binární obchodník udělat, je se pustit do obchodování s vlastními penězi, aniž by tomu předcházela příprava na testovacím účtu. Demo účet na binární opce je dnes běžně dostupný bez poplatků a na neomezenou dobu, tudíž získat ho je velmi snadné.

Tento cvičný účet funguje úplně stejně jako účet reálný, jediným rozdílem jsou peníze, které jsou virtuální. Zásadní je testovat na demu tak dlouho, dokud nedosahujeme konzistentních zisků. Přístupů ke stavbě strategií je nekonečně mnoho a je na každém obchodníkovi, aby zvolil ten svůj individuální.

Pozor na hotové systémy

Zřejmě každého obchodníka dříve nebo později napadne získat už hotový obchodní systém, aby nemusel budovat svoji strategii. V takových chvílích je ale třeba maximální opatrnosti, protože drtivá většina nabídek takových obchodních systémů jsou podvody.

Dodané strategie a programy jsou ve skutečnosti prodělečné, takže jsou výsledkem ztráty. Jejich společným rysem většinou bývá nemožnost si je nejdříve otestovat na demu. Ovšem některé systémy mají i své vlastní demo, které falšuje výsledky. Všechny testovací výsledky je proto třeba si ověřit na demu u regulovaného brokera.

Money management

Velmi důležitou součástí obchodního přístupu je tak zvaný money management, který je souhrnem pravidel o nakládání s penězi na obchodním účtu. Tím nejdůležitějším pravidlem je investovat do každého obchodu jen zlomek obchodního kapitálu, abychom ustáli série nepříznivých výsledků, které jsou nedílnou součástí burzovního obchodování.

Z testů obchodního systému vyčteme, jaké můžeme očekávat ztráty, a tomu je třeba přizpůsobit vlastní money management. Obvykle se doporučuje investovat do každého obchodu maximálně 2 až 3 procenta kapitálu.

Brokeři

Zatímco obchodování na demu můžeme realizovat bez většího hledání a ověřování, vlastní obchodování se skutečnými penězi bychom měli provozovat jen u prověřených a regulovaných brokerů. Regulace nám zajišťuje určitý stupeň ochrany, a to nejen v podobě pojištění peněz na obchodním účtu. Důležité jsou pak samozřejmě také zkušenosti reálných uživatelů s danou společností, které můžeme najít v diskuzních fórech na toto téma.

Binární opce jsou investičním nástrojem, který s sebou nese nejen potenciální výnosy, ale také rizika. Je proto třeba dbát zásad opatrnosti. Mezi ty nejdůležitější patří řádné přípravy na demo účtu a dodržování pravidel money managementu. Naučit se obchodovat zabere určitý čas, burzovní obchodování je dlouhodobou záležitostí, které je třeba věnovat značné úsilí, abychom dosáhli požadovaných výsledků.