Jak přežít rozchod

Vyvrcholením každého vztahu by měla být svatba, děti a společný život. Jenže v dnešní společnosti to již dávno neplatí. Rozchod je tedy na denním pořádku. Na tom není nic špatného, pokud si dva lidé již nerozumí a každý chce jít svoji cestou. Jenže ne pokaždé je to oboustranné a často se stane, že jeden z páru to chce zpět. Jak přežít rozchod, abyste si zachovali důstojnost a nevyváděli jako pominutí. Zde je pár tipů a rad.

Společně s rozchodem, přichází i silná vlna emocí, jako je smutek, deprese, zoufalost a další. Máte pocit, že je to jediná osoba, se kterou můžete prožit plnohodnotný život plný štěstí. Mozek vám podsouvá jen ty překrásné okamžiky a zážitky, které jste spolu prožili. Na hádky, lhaní a další problémy si ani náhodou nevzpomenete. Vše je růžové. Pokud se však budete utápět v minulosti, ničím si nepomůžete. Mnohem lépe uděláte, pokud se zdravě naštvete a budete se snažit dívat na danou osobu střízlivýma očima.

Nejhorší věc, kterou alespoň jednou v životě udělal každý z nás, je škemrání. Tomu se snažte vyhnout za každou cenu. Je to ta nejhorší věc, co můžete udělat. Uhánět dárky, škemrat či prosit vám nepomůže, naopak si to v pozdějších etapách rozchodu budete vyčítat.relationship-breakup

Místo toho, abyste škemrali, najděte si zábavu. Je to nejlepší věc, kterou můžete udělat, i když to zní jakkoliv banálně. Někomu pomáhá práce, někdo si zajde do klubu, jiný vyrazí na dovolenou do zahraničí. Je to fuk. Stačí, když se vyhnete chvilce, kdy si můžete vzpomenout na ztracený vztah. Vyhněte se však alkoholu, který vám jen prodlouží a zesílí trápení.

Odstřihněte se od minulého vztahu a to doslova. Vyházejte všechny věci, které vám ji připomínají, vraťte dárky, které jste dostali. Schovejte fotky a vše co by vám jí připomínalo, alespoň do doby, než vám bude daná osoba ukradená a váš vztah bude hezkou minulostí. To samé platí i pro místa, kam jste chodili společně nebo společné přátelé na chvíli ustřihněte ze svého života, než se přes všechno přenesete.

Poslední rada na závěr je možná trochu banální, ale plno lidí a především mladých lidí, se uchyluje k tomuto řešení. Máme na mysli vztah na jednu noc případně úplně nový vztah. Trocha alkoholu, dámská či panská společnost a úlet je na světě. Pokud vám jde jen o pobavení a troufáte si na to, můžete to zkusit, ale rozhodně nevytloukávejte klín klínem a nevrhejte se do nového vztahu bezhlavě.