Jak vybrat bezpečné hračky pro nejmenší?

U nejmenších dětí jsou hračky stejně důležité, jako u těch odrostlejších. Při jejich výběru však musíme dávat mnohem větší pozor. Hračka v žádném případě nesmí obsahovat malé součástky, kterými by se dítě mohlo zadusit. Hračka také musí podléhat všem potřebným normám na hračku pro dítě. A co se týče materiálu na výrobu hračky, ten by měl být absolutně nezávadný. Jelikož jak známe malé děti, ty musejí svou hračku nejprve pořádně ochutnat!

fisher-price-75676-kacenka-v-kouliMalé děti jsou tak křehoučké, a proto kolem nich chodí každý člen rodiny téměř po špičkách a do náručí je berou takovým způsobem, jako by se jednalo o ten nejcennější a zároveň velmi křehký porcelán. Proto i při výběru té správné hračky pro ně jsou rodiče nanejvýš ostražití. Obecně je doporučováno vybírat pouze takové hračky, o jejichž výrobci si můžete přečíst spoustu informací.

Protože kvalitní výrobci používají jen kvalitní materiál a osvědčené postupy výroby. Zachováním všech norem a pravidel pro výrobu hračky pro nejmenší tak nemají výrobci sebemenší důvod k zatajování informací. Právě naopak! Na jejich webových stránkách i balení produktu se tak dočtete co nejvíce důležitých věcí. Kvalitní výrobci vyrábějí každý kousek hračky, jakoby ho vyráběli pro své malé dítko. Na hračkách jsou také prováděny neustálé zátěžové testy, které mají minimalizovat nebo ještě lépe naprosto vyvrátit jakoukoliv hrozbu pro malé dítě.

epline-ep01493-lovec-duchu-2-p_1Při výběru bezpečné hračky pro nejmenší se ohlížíme hlavně na věk dítěte. To je základ všeho. Těžko bychom dávali počítadlo s malými součástkami do postýlky tříměsíčního mimina. Ovšem u některých hraček lze jen těžko rozpoznat, jestli jsou určené již od narození nebo až od půl roku dítěte.

To naštěstí až tak řešit nemusíme, jelikož to výrobci řeší za nás. Mají totiž povinnost na obalu produktu vždy uvést věk dítěte, pro něhož je hračka určena. Takovéto označení hračky by mělo být u kvalitních výrobců naprosto čitelné. A když ho budete nějak pracně dohledávat nebo věk dítěte vůbec nenajdete, hračku si nejspíš ani nekoupíte.

tolo-89726-prvni-pratele-kravickaJak už víme, hračka pro nejmenší dítě by měla být stoprocentně bezpečná, a proto by měla být i omyvatelná. Co chvíli dítěti při hře totiž vypadne z ruky na podlahu. Pak je potřeba ji řádně omýt. A kvalitní hračky by toto měly umožnit.

Když se narodí miminko, vše se začne točit kolem něj. Potřebuje nejen přebalit a nakrmit, také ho musíte zahrnout láskou a starostlivou péčí a k tomu všemu jistě patří i kvalitní a bezpečné hračky. Protože jen s takovýma si může vaše dítko užít co nejvíce bezpečné zábavy.