Jalapeños V.

Dnes Jalapeños  v nejoblíbenější verzi úpravy jídla. Zkuste je na grilu nebo obalované a plněné sýrem. No, anebo syrové, plněné tvarohovou náplní…

Syrové, plněné tvarohovou náplní jsou banalitou, postačí vám tvaroh, trocha másla, na kostičky nakrájená cibulka, trocha drceného pepře a sladké červené papriky. Tyto ingredience v misce smícháte a naplníte jimi vydlabané Jalapeños. Poté posypete trochou kajenského pepře, který obvykle modelky pijí jako přísadu ve vodě, aby zhubly.

jalapenostvaroh

Jalapeno-poppers-15Obalované a plněné sýrem lze rovněž připravit více způsoby. Vydlabané Jalapeños můžete plnit jakýmkoli sýrem, který milujete, někde se plní i špenátem, podobně jako u nás zeleninové rolky, prostě každý národ si papričky přibližuje více svým tradicím. Obalit je můžete v těstíčku, ve strouhance, v mussli nebo sezamových semíncích.

 

Grilované Jalapeños se dají (pro změnu) připravit také na různé způsoby. Některé národy Jalapeños plní taveným sýrem a pokládají na ně ještě čedar nebo jakýkoli jiný plátkový sýr, a dokonce i slaninu. Jinde zase místo taveného sýru, dokonce grilují Jalapeños plněné tvarohem. Vynikající jsou také Jalapeños plněné tuňákem v oleji a překryté plátkovým sýrem, které rovněž hodíte na gril.

jala gril

Recept, který ale dnes uvedu, obsahuje:

Postup: