Jste připraveni stát se otcem

Být otcem je ošemetná věc. V první řadě to znamená mít plnou odpovědnost za někoho, na kom vám záleží asi ze všeho nejvíce. Jenže být otcem není zrovna jednoduché. Dnešní článek vám trochu napoví, jak moc jste na tuto životní roli připraveni.

Základní otázka na, kterou si musíte co nejvíce upřímně odpovědět, je to zda chcete, aby vaše aktuální partnerka byla skutečně matkou vašeho dítěte. Mezi dospělými často vznikají naivní situace o záchraně krachujícího vztahu. Častokrát se tedy stane, že dítě je záplatou na narušený vztah. Je důležité si tedy předem jasně říct a hlavně upřímně, že žena po vašem boku bude dobrou matkou pro vaše dítě.how-to-be-a-good-father two

Další otázka, která si při myšlenkách na dítě naskytne, je o dostatku času a správného zázemí. Pokud si myslíte, že dítě nezmění zaběhnutý režim a váš život bude pokračovat jako doposud včetně páteční diskotéky a sobotního fotbalu, tak se šeredně pletete. Vysněný život s dítětem může často narazit na tvrdou realitu, která vám dá přední direkt během chvilky. Pokud máte jiné potřeby, které jsou na prvním místě před dítětem, tak si ho jednoduše nedělejte. Dítě vám totiž zabere celý život.

Utáhne to vaše rodinná kasička? Dnešní doba moc nenahrává mladým rodinám, ať už se jedná o příspěvky na dítě nebo výšky nezaměstnanosti. Poslední průzkumy hovoří o částce 2 miliónů korun za dítě do 18 let. První rok jeho života vás extra navíc bude stát sto tisíc korun. Pokud tedy již nyní bez dítěte počítáte každou korunu, měli byste s myšlenkou na dítě přestat a radši veškerou energii vynaložit do zlepšení příjmů.

Pokud máte velké ego a od své partnerky vyžadujete maximální pozornost, dítě si nepořizujte. Veškerá pozornost totiž připadne právě na něj. Muži se zkrátka špatně vyrovnávají s jakoukoliv změnou, a proto se pak kolikrát chovají ublíženě a nepatřičně. To ovšem neznamená, že by své dítě neměli rádi či to vztah nějak poznamenalo. Zkrátka to tak je.

Pokud splňujete všechny řečené podmínky a ani vás neodradili možné strasti otcovského života tak s chutí do toho. Na první pohled možná silné změny v životě se pak stanou tím nejkrásnějším v životě.