Kde najít nejlépe placené firmy?

Pokud hledáte nadstandardně placené zaměstnání, musíte být vysoce kvalifikovaný specialista v některém významném oboru a navíc musíte mít výborné řídící schopnosti. Samozřejmě to ovšem neplatí vždy, protože podle průzkumů nejvíce vydělávajících zaměstnanců se na předních místech vyskytují například „řadoví“ investiční poradci, IT konzultanti, nebo i ředitelé některých škol.

Tradičně nejlépe placené pozice v Česku patří generálním ředitelům. Těm se mohou ještě rovnat Country directoři/manažeři, tedy nejvyšší šéfové českých poboček mezinárodních firem. Vysoké platy berou i šéfové některých státních či polostátních institucí a pochopitelně nejvyšší ústavní činitelé. Na tyto pozice se ovšem těžko může hlásit běžný uchazeč o zaměstnání, byť by k tomu měl potřebné kvalifikační předpoklady.

Lovci manažerů

Vysoce kvalifikovaní manažeři, kteří jsou mimořádnými osobnostmi, mohou mít také štěstí, že budou „uloveni“. Nejlépe placené firmy se při obsazování vedoucích pozic stále častěji poohlíží jinde, než v řadách svých zaměstnanců. Lákají talenty, schopné lidi a vrcholové manažery, kteří by jejich firmu pozvedli na vyšší úroveň. Využívají k tomu také některé agentury či jednotlivé „hledače“, kteří jim schopné lidi doporučují.

Zlatá firma

Nechcete-li pouze pasivně čekat, až i vás někdo všimne, můžete zkusit štěstí sami. Jedinečnou příležitostí je internet, kde na webových stránkách zlatafirma.cz najdete 100 nejlépe placených firem a pracovních pozic v ČR, ze kterých si můžete vybírat. Je to vlastně jakási inzertní služba, která nabízí pracovní pozice. Svůj výběr můžete urychlit tím, že si zvolíte okres, ve kterém bydlíte, nebo ve kterém byste chtěli pracovat a poté zadáte obor, resp. svou specializaci. Pokud najdete pracovní pozici, která bude nejlépe vyhovovat vašim představám a požadavkům, můžete příslušnou firmu ihned kontaktovat. Dozvíte se tak další potřební informace a případně se domluvíte na první schůzce, která může odstartovat vaši úspěšnou kariéru.