Kluby v Praze II.

Další série klubů, popřípadě barů, kam si můžete v Praze zajít, obsahuje zrovna asi jedny z nejvíce navštěvovaných podniků, a to ať už pro vyšší vrstvu, pro mladé, případně pro chlapy se zastydlou pubertou…

Cloud 9 SKy bar a Lounge

Adresa: Pobřežní 1, Praha 8

Webové stránky: www.cloud9.cz

Tato adresa uspokojí především náročnou klientelu. Cocktail bar na střeše hotelu Hilton je luxusním prostředím, navrženým britským designérem Philipem Rodgersem, kde nechybí vůně levandule. Co vás ale odzbrojí je výhled. Perfektní místo ke slavnostním večeřím…

kluby cloudkluby cloudd

 

Hard Rock Café

Adresa: Malé náměstí 3, Praha 1

Webové stránky: www.hardrock.com

To pražské je považováno za největší v Evropě. Naleznete jej v útrobách čtyřpatrového domu U Rotta, 50 m od Staroměstského náměstí. Na třech secesních patrech o rozloze 1900 m2 jsou vám k dispozici dva bary a unikátní sbírka memorabilií světoznámých muzikantů. Nelze opomenout skleněný strop, ale především originální pětimetrový křišťálový lustr ve tvaru kytary, vyrobený na zakázku v USA.

kluby hard rock cafe

Stěny spodního patra (kapacita 100 míst k sezení, 178 ke stání) jsou vyzdobeny artefakty slavných hudebníků, které Praze zapůjčila americká základna.

Druhé patro („lounge“) patří 80. – 90. létům, nechybí zde například osobní předměty Madonny v kontrastu (nebo v symbióze?) s těmi od Marilyna Mansona a dlouhý bar s jedinou kuřáckou místností v tomto podniku. Míst k sezení zde naleznete 120, ke stání 220.

Třetí patro („Mezzanie“) pak patří mému srdcovému blues a například kytaře Boba Dylana a jeho ručně psanému setlistu jednoho z koncertů. Míst k sezení je zde 78, ke stání 120.

klubyys

Pravdou však je, že Čechů je zde pro úspěšnou proklamaci podniku v cizině málo, od zahraničního proudu i majitele se zde pak odvíjí i ceny za občerstvení. Kuchyně je především americká (bohatý výběr hamburgerů), hlavní chod zde vyjde od 230 – 510 Kč.

Otevírací doba Po – Ne je od 11:30 – 01:00 hod.

kluby hard rock

 

Chapeau Rouge

Adresa: Jakubská 2, Praha 1

Webové stránky: www.chapeaurouge.cz

Červený klobouk naleznete „šest stop pod zemí“ v jedné z nejhezčích čtvrtí Prahy. Toto místo s názvem avantgardní neřesti datuje svou existenci již k roku 1919, kdy hosté jistě tančili s absintovou vílou a zažívali orgasmy pod inhalací rajského plynu.

klubys

Chapeau Rouge má tři patra, přičemž dva jsou podzemní. První je Dance Club, věnovaný taneční hudbě a vstup zde je zdarma. Druhé patro však (to nejspodnější), nese příznačný název Underground Club, je to nejnověji zpřístupněné, a také zpoplatněné místo v Chapeau. Zde se pěkně pod zemí můžete kochat u živých koncertů domácích i světových kapel, které na povrchu nikdo neuslyší.

klubyyyyklubyklubyyyyy

Co však dodává Chapeau na okázalé kvalitě, je jeho cirkusová bizarnost a „halloweenské“ dekorace po celý rok v klasicistně-secesní budově s nádechem irského baru. Jedna z výloh se stala také galerií volného umění…

klubyyklubyyyklubyyyyyyy