Kupte si byt herečky Grety Garbo

Právě ten je totiž v současné době nabízen k prodeji! Vyjde vás na pouhých 146 miliónů včetně původního zařízení. To už stojí za to, ne?

Tento skvostný dobový byt se nachází v americkém New Yorku, na okraji čtvrti Midtown East. Byt herečka obývala dlouhé roky, a to až do své smrti.

Prohlídka

Mnohá obydlí slavných hvězd bývá po jejich smrti při prodeji od podlahy po strop naprosto renovováno do zcela jiného stylu. Tento byt však ne a vy tak máte možnost nahlédnout do původního prostředí slavné ženy, která dobila svět.

Greta Garbo

Greta Garbo byla původem Švédka, i přesto jí byla bližší růžová barva a odstíny zelené, než charakteristické národní barvy modré a žluté. Milovala také fialovou.

Realitka

Byt, který zprostředkovaně nabízíme, stojí necelých 150 miliónů korun. Herečka v něm žila od roku 1953 až do své smrti v roce 1990. Jedná se o původní zachovalý byt v pátém patře budovy, které se kdo ví proč říká Zvonička.

Historie domu

Zvonička byla postavena v roce 1927 a co je zajímavé, tento dům obývala rodina Rothschildů i Heinzů, či dokonce britský herec Rex Harrison.

Byt je třípokojový, jeho plocha čítá 365 metrů čtverečních a zabírá celé páté patro. Po smrti Grety se stal předmětem dědictví a rodina zrenovovala pouze kuchyň a koupelnu. Z bytu si odnesla některé dekorace a teď jej posílá dál.

Pokoje

Ložnice je původní s designem, který si zvolila sama herečka. Nový majitel tak okamžitě zaregistruje, kterou květinu Greta milovala. Stěny jejího bytu jsou obloženy panely z borového dřeva a v obýváku se nachází tři větší knihovny. Celý byt překypuje kombinací zelené a růžové barvy, místy s tóny fialové. Z okna se nabízí výhled na okolní město a řeku East River.

Herečka oceněná Oscarem si potrpěla na pravé dřevo i brokátové tapety. Milovala také pocit útulnosti, který ji poskytovala police s množstvím knih.

Výtvarné umění

V domácnosti nechybí rovněž výtvarné umění v podobě obrazů Renoira, Kandinského nebo Bonnarda.

Knihovna v ložnici

Nejskvostnější je však knihovna v ložnici. Knihovna, na kterou herečka koukala ze svého lože ve chvílích, kdy se zrovna pokoušela usnout. Nezapomeňme ani na polstrované křeslo na čtení nebo ložnici, která pro herečku byla spíše šatnou.

Požadavky

Mít v ruce 146 miliónů však nestačí. Zájemce musí splňovat požadavky případného obyvatele domu. To jest vysoké společenské a ekonomické postavení. To zajišťuje jméno domu i pro následující generace. Nezapomeňme ani pravidelné měsíční poplatky do společného fondu bydlení – 221 tisíc korun měsíčně.