Lamborghini: Opravdová slabost boháčů

Lamborghini je jedním z důvodů, proč si i boháči musí půjčovat na chleba a pak se doma vymlouvají, že vše prohráli v pokeru. Zatímco manželka oželí diamantové náušnice, manžel se těší, jak nastartuje své zrůdně našlapané monstrum, které má více koní než i ten největší hřebčín v Salcburku.

Lamborghini je beze sporu jedním z nejluxusnějších vozů a na světě není boháče, který by některý ze slavných vozů nevlastnil. Jedná se o vozy, ze kterých doslova číší prestiž a přeškrobený luxus. Již samotné názvy, které jsou vybírány podle jmen nejslavnějších býků, jakoby říkali, že jejich majitel je někým výjimečným.

 

Italská automobilka vypouští divoké býky do světa každý rok. Rok od roku jsou to impozantnější a silnější jedinci. Letos ovšem nastal zlom a zdá se, že Lamborghini vypustilo doposud nejsilnějšího býka, co kdy poznal svět. Jeho jméno je Veneno, Lamborghini Veneno. Samotný název vozu by měl budit velký respekt, jelikož jméno patřilo doposud nejslavnějšímu býkovi všech dob a zároveň se jedná o nejlepší automobil který kdy Lamborghini vypustilo do světa.

Lamborghini Veneno - Ženeva

O unikátnosti tohoto vozu vypovídají především dva faktory, na světě existují pouze 3 kusy a cena každého z nich je kolem 3 milionů euro, tedy kolem 80 milionů korun. Dokonce i pro světové boháče je to obrovská částka a jelikož chtěla mít automobilka jistotu, že se vozy prodají, tak si zajistila zájemce ještě dříve, než se pustila do výroby vozu.

 

Zdá se ovšem, že se jednalo pouze o reklamu, jelikož nedávno Lamborghini potvrdilo, že jsou v přípravě nové modely s názvem Veneno Roadster. Slibované parametry jsou úžasné. Žádný kov, většina vozu je vyrobena z uhlíkových vláken. Pod kapotou se bude skrývat motor V12 o síle 750 koňských sil a zrychlení z 0 na 100km/h zvládne za 2,6 sekundy. Nejvyšší rychlost by měla dosahovat 355 km/h.

2012 Lamborghini Aventador J

Zatím není jisté kolik vozů se bude plánovat pro modely Veneno Roadster, automobilka vždy ráda sděluje více informací až při samotném autosalonu. Veneno i koncept Veneno Roadster jsou založeny na kupé Aventador. Každé ze tří modelů má jinou barvu, jedná se o barvy italské vlajky, které nosí na počest svého původu.

 

Zatímco se mnozí udivují v luxusu když řídí nový Mercedes nebo BMW, tak majitelé vozů Lamborghini jako jediní vědí, jaký je to luxusní pocit, když se jede na divokém býkovi.