Lisovna nástrojů – co od ní můžete čekat?

Fascinovala vás výroba všeho, co máte doma? Jak se vyrábí jednotlivé formy například na pečení, na nádobí nebo klidně na různé díly, které dále slouží k výrobě velkých a důležitých strojů. V Kolíně najdete Nástrojárnu Tespon. Právě zde se zabývají výrobou nejrůznějších nástrojů na tvarování plechu, tvorbu vlastních forem a mnoha a mnoha dalších věcí. Provádí se zde také vstřikování plastů, CNC frézování, osoustružení, CNC obrábění a další a další služby, které využijí například velké firmy a závody, které využijí tyto služby zase dál, k tvorbě nějakého nástroje či přístroje. Jak to funguje?

Co vše Nástrojárna nabízí?

V jejich nabídce najdete spoustu věcí a běžně si je asi lidé nevyberou, ale existují firmy a společnosti, pro které je jejich nabídka opravdu široká a správná. Například taková lisovna plastů, kterou zde najdete. Zde se provádí lisování termoplastů na různých strojích, například 1K a 2K, z materiálů ABS, PC, PC/ABS, PA6 a dalších. Zajišťuje také vstřikování plastů pro různé průmysly, například ten automobilový, hračkářský, elektrotechnický či také například potravinářský. Provádí se zde také vstřikování plastů. Najdete zde stroje 1K Battenfeld a Arburg a stojem 2K Ferromatik s největší uzavírací sílou. V rámci vstřikování plastů firma provádí například také tamponový potisk.

Nechte si vyrobit formy

Právě Nástrojárna Tespon nabízí také další služby. Další z nich je například výroba forem. Ty bývají většinou určené právě pro elektrotechnický a automobilový průmysl. Tato výroba se připravuje a následně realizuje s využitím nejmodernějších technologií. Využívají se také mnohaleté zkušenosti odborníků, kteří zde pracují. Výroba je technicky náročná, protože nároky na výrobu a kvalitu jsou velmi vysoké. Tespon splňuje vše do puntíku.