Mistr boje Bruce Lee 1. díl

Bruce Lee nebo také Lee Jun Fan je znám jako mistr boje a svými výkřiky během výpadu dostal do kolen celý svět. Bruce Lee byl nejen mistrem bojových umění, ale natočil také slušnou řádku filmů, ve kterých byl hlavní téma boj za spravedlnost. I přestože, zemřel rychle a nečekaně, se stal legendou, kterou zbožňují všichni milovníci bojových sportů.

Své mládí Bruce Lee prožil celkem se čtyřmi sourozenci. Narodil se matce Grace Ho a otci Lee Hoi Chuen v San Francisku, ale krátce po narození se celá rodina přesunula do Hong Kongu. Své nadání pro sport a především bojové umění začal uplatňovat ve 13 letech, kdy poprvé začal trénovat Wing Chun. Kromě boje měl však ještě jednu velkou vášeň a tou byl tanec. V roce 1958 se zůčastnil hongkongské taneční soutěže v ča-ča, kterou vyhrál. V útlém věku se objevil v několika filmech a díky tomu, že se otec obával o jeho budoucnost, neboť více času věnoval bojovým sportům, tanci a filmu než studiu se rozhodl, že je na čase aby se vrátil zpět do rodné země.Bruce-Lee-Game-Of-Death

Nějaký čas žil u přítele otce v San Francisku, kde se živil jako učitel tance. Nedlouho poté se přesunul do Seattlu, kde byl zaměstnán v restauraci. V tu dobu si podal přihlášku na University of Washington a díky dobrým studijním výsledkům z předchozího studia na Edison Technical College byl přijat a později získal titul bakaláře svobodných umění. V roce 1963 přišel v jeho životě zlom, jelikož založil svoji první školu kung-fu Jun Fan Gung Fu Institute. V té době nebyly školy bojových umění tak rozšířené a neměl tudíž velkou nouzi o žáky. Na jednom ze seminářů potkal i svoji ženu Lindu Emery, kterou si v roce 1964 vzal. O pár let později se přesunuli do Oaklandu, kde vybudovali druhou pobočku. Výuka bojových umění pro všechny se nelíbila čínské menšině a tak byl Lee vyzván na duel. Pokud by Lee prohrál, musel by přestat učit cizí studenty. Po minutě Bruce Lee souboj vyhrál, přesto nebyl se soubojem spokojen. Ve snaze přivést lepší systém a filozofii v bojových sportech vznikla myšlenka pro Jeet Kune Do.

Na další povídání o tomto mistru bojových umění Bruce Lee se můžete těšit v příštím díle.