Moderní podlahové krytiny

Podlaha by měla dotvářet vzhled každého interiéru a zejména v něm navozovat dojem útulnosti. Tuto úlohu od nepaměti plnila zejména podlaha dřevěná. Ovšem v současné době dřevěnou podlahu plně nahrazují i jiné moderní podlahové krytiny, ať už je to laminát, vinyl a další materiály.

Laminátová podlaha

Laminát je plnohodnotnou alternativou zejména dřevěných podlah. Laminátová podlah se vyznačuje elegancí a na první pohled bývá k nerozeznání od podlahy parketové. Většinou jde o napodobeninu dřeva, ale i jiných materiálů. V posledních letech patří laminátová podlaha k nejoblíbenějším podlahovým krytinám. Přispívá k tomu i pestrý výběr až ze sedmi set vzorů. Tato podlahová krytina se vyrábí lepením několika vrstev, což přispívá k velké odolnosti proti poškrábání, úderům i působení chemických prostředků. Velmi snadno se udržuje a lze ji použít prakticky do všech místností v domácnosti i ve veřejných prostorách. Použitelná je i pro podlahové vytápění.

Vinylová podlaha

Tento druh se často označuje jako podlaha budoucnosti. Vinylová podlaha poskytuje příjemnou a tichou chůzi, jednoduše se udržuje pomocí vlhké utěrky. Předností vinylových podlah jsou antistatické a antibakteriální vlastnosti, nehořlavost, pružnost a odolnou vůči opotřebení. V neposlední řadě je vinylová podlaha oblíbená nejen pro své rychlé a snadné pokládání, ale pro velice příznivou cenu.

Dřevěná podlaha

Dřevěné podlahy mají svou tradici a jsou součástí i současného moderního bydlení. Dřevo je přírodním materiálem, který navozuje příjemnou atmosféru v každém interiéru, pocit tepla a útulnosti. Dřevěná podlaha je vhodná nejen ke starožitnému či rustikálnímu nábytku, ale i k modernímu vybavení bytu. Dřevo lze kombinovat s jakýmkoliv materiálem, až už je to kov, sklo, kámen či plast. Sortiment dřevěných podlah umožňuje široký výběr nejrůznějších dřevin od borovice, přes buk, dub až po bambus či jiné dřeviny.