Módní trendy se mění jako počasí

Mnoho mužů se o módu nezajímá, a když na ni přijde řeč, jsou v koncích.  V moderní době je téměř nemožné držet krok s módní vlnou a zároveň mít vlastní styl. Móda se mění každou chvíli, a že tempo změn je čím dál rychlejší nikoho nepřekvapuje. Styly se prolínají a kolekce se rozmělňují na co více podnoží, aby oslovili co nejširší masu lidí. Tisíce značek oblečení na vás koukají z časopisů a módních magazínu. Pokud vám nevyhovuje jedna značka, můžete si vybrat z dalších, které nabízejí odlišný druh oblékání. Nemluvě ani o řetězcích, které nabízejí prestižní kousky v horší kvalitě, ale za lepší cenu.2

V dřívějších dobách stačilo českým mužům kalhoty z tuzexu a již patří mezi playboye, kteří uloví každou ženu. Dnes je to pouze o štěstí a šikovnosti, vybrat ten správný kousek oblečení, který se bude líbit. Pro mnohé muže je pak nakupování oblečení čistým utrpením a vybrat ten správný kousek noční můrou. Největší problém s tím mají muži pracující na úřednických a manažerských postech. Celý den sedí v obleku a nemusí řešit nic, co se týče oblékání, ale jakmile dostanou pozvání na večírek, jejich utrpení začíná.

Nejčastější poučka všech „zkušených“ pánů v módě zní: „obleč si to, v čem se cítíš pohodlně“. Zdánlivou pravdou je to, že v čem se člověk cítí dobře, mu zároveň i sluší. Jenže jak na druhou stranu módní svět ukazuje, tento jednoduchý přístup k módě nefunguje. Aby muž vypadal dobře, cítil se dobře a zároveň byl stylový, tak nemusí měnit šatník jako chameleón, ale stačí, aby se držel toho, co mu dělá dobře. Vybrat si jeden styl, který mu bude vyhovovat a ten dále brousit.

Nemusíte slepě následovat trendy v módě, stačí, když budete aktualizovat svůj šatník. Móda nemá být o stresu a vředech, ale o zkoušení nových věcí a užívání si rozmanitosti. Nebojte se experimentovat, ale zároveň se držet toho zažitého. Jedině tak máte jistotu, že nesklidíte zlatou malinu za nejhorší styl oblékání.