Montblanc’s Great Characters Limited Edition

Pod tímto dlouhým názvem se neskrývá nic jiného než limitovaná edice luxusních psacích per od společnosti Montblanc. Většina z nás používá různé psací potřeby každý den. Obyčejné propisky z vás ovšem nedělají dobrého podnikatele a obchodníka, ale luxusní limitované edice per, které již na první pohled vyzařují luxusem.

Společnost Montblanc se, při vytváření nejnovější edice, rozhodla vytvořit pera na počest nejvýznamnějších lidí. Tento nápad se jim povedl opravdu dokonale, jedním z nejlepších kousků je ten, který byl vytvořen na počest největšího génia minulého století, Alberta Einsteina. Einstein nebyl pouze geniální myslitel a vědec, byl to také uznávaný obhájce míru a světového řádu. Podle něj by mělo lidstvo lépe spolupracovat, jedině tak dokáže dosáhnout společných cílů. Vytvořeny byly celkem 2 edice. Jedna edice má 3000 kusů per a ta druhá, vzácnější, pouhých 99 exemplářů.

 Montblanc 1

Proč bylo vytvořeno pouhých 99 kusů? Je to jako věčný odkaz na “Einsteinium“, chemický prvek, který má pořadové číslo 99. Celé pero je vyrobeno z bílého zlata 750, jeho tělo je pokryto speciální kostrou sítě s filigránovým překrytím, které představuje časoprostorovou křivku. Na peru najdeme filigránové rytiny představující nejznámější vzorce. Na samotném hrotu pera najdeme označení Es (jako Einsteinium). Klipsna, která protíná síť pera, je vytvořena z 1,3 karátového safíru. Vrcholek krytu pera, s tvarem kultovní hvězdy Montblancu, je vytesán z měsíčního kamene.

Montblanc 2

Druhý kousek z limitované edice, tentokrát v počtu 3000 kusů, je koncepčně směřován k rychlosti světla. Kryt pera je zdoben platinovými linkami na modrém laku, jedná se opět o náznak časoprostorových křivek. Podobně jako u předchozí edice, tak i u této jsou na peru uvedeny nejslavnější vědecké vzorce. Pero je rovněž ze zlata 750, se safírovým sklem a znakem Montblancu na vrcholku krytu. Tato edice je zvláštní především tím, že 1500 kusů per je klasických a druhých 1500 jsou kuličková pera.

Vlastnit originální pero z limitované edice je jistě skvělý pocit, obzvláště pokud nás čeká podpis důležité smlouvy.