Mužská posedlost po dokonalé postavě

Špatné stravování či touha po dokonalé postavě vede čím dál více k poruchám příjmu potravin u mužů. Stejně jako ženy i muži tuto nemoc podceňují. Podobně je na tom i jejich okolí. Díky tomu jsou mnohdy následky horší, než u žen. Trpí chorobným hubnutím, depresí a úzkostí.

Přestože většina lidí, má spojenou poruchu s příjmem potravy s ženami, více jak třetina problému tvoří muži. Díky nedostatku vědomostí o tomto problému a to především mezi rodiči mezi dospívajícími chlapci, se závažnost toho onemocnění podceňuje a tak často dochází k nejhoršímu.

scared

Vychrtlost svého syna připisují rychlému růstu a díky tomu si neuvědomují, možnost něčeho horšího. Anorexie a bulimie se může týkat i mužů. Navíc se mnohem více u mužů projevuje i deprese a úzkost, která je spojena s těmito nemocemi.

Velkým problémem je anorexie a bulimie u homosexuálních mužů. Je vědecky prokázáno, že homosexuálové mnohem více vnímají tlak médií na tělesnou schránku a životní styl. To však neznamená, že by heterosexuálové byli imunní vůči tlaku společnosti na mužnou postavu. Zatímco ženy touží po štíhlé postavě, u mužů je to trochu jiné. Pánská část totiž netouží po hubenosti, ale dokonalé fyzické schránce. Štíhlé a svalnaté tělo je ideální pro život. Mnohdy to začíná posedlostí po cvičení a končí to u braní steroidů a odmítání stravy.

Nemocní jedinci mají i těžší pozici díky postoji společnosti. Pokud se svým problémem svěří svému okolí, často se setkají s nepochopením a zlehčováním celé situace. To ještě víc prohloubí celý problém. Navíc se muži často stydí a mají pocit, že se jich nemoc netýká či pokud se svěří svému okolí, přijdou o svoji mužnost. Často se tak stává, že vše zajde do maximálního extrému, z kterého se dostává mnohem hůře, než na začátku.