Nejdražší dům světa

Toužíte po tom mít také svůj vlastní dům s krásnou zahradou, bazénem, garáží a dalšími věcmi, které k takovému rodinnému stavení patří? Pak se můžete při realizaci tohoto snu inspirovat nejdražším domem na světě, ve kterém najdete vše, co potřebujete asi tak padesátkrát.Jedná se o luxusní vilu na francouzské Riviéře, která nese název vila La Leopolda. Toto honosné sídlo, jehož majiteli byl například i Bill Gates nebo šéf Fiatu Gianni Agnelli, bylo vybudováno v 19. století jako sídlo pro milenky belgického krále Leopolda II. Právě sem za nimi tento král, se vskutku vytříbeným vkusem jezdil, a trávil zde příjemné radovánky s krásnými ženami v ještě krásnějším prostředí.
Villa-La-Leopolda1

V roce 2008 byla vila na prodej. Zájem o ní však neměli ani tací magnáti jako je Roman Abramovich nebo Mikhail Prokhronov. Znenadání se však objevil další tajemný ruský miliardář, který dům koupil. Tato koupě vešla do historie prodeje nemovitostí, protože celý dům tohoto neznámého boháče přišel na 500 milionů eur, v přepočtu tedy asi 13 miliard korun. Díky této sumě se z vily La Leopolda stala nejdražší soukromě vlastněná obytná nemovitost na světě.

Vue aérienne de la Villa Leopolda. News Picures NewsPict-02-Fr News, GER 01, GER 02, NewsPict-03-Wld et à publier
A co že si to onen ruský boháč vlastně koupil. Za utracené peníze si nyní může užívat nádherného komplexu vybudovaného v přímořském resortu Villefranche. Celý komplex je vybudován ve svažitém terénu s výhledem na moře. K dispozici je krásný bazén podzemní garáže pro několik vozů. Komplex je obklopen nádhernou zahradou a pozemky o rozloze 10 akrů půdy. O zahradu se stará 50 zahradníků a o počtu služebných a uklízeček se můžeme jen dohadovat. Dům totiž nabízí několik desítek ložnic, koupelen a dalších místností.
Villa_Leopolda_Villefranche-sur-Mer

Představte si však, že byste zde měli umývat okna, nebo vytírat podlahy. A o způsobu vytápění ani nemluvíme.