Nejkrásnější dárek je zážitek. Vyhlídkovým letem potěšíte téměř každého!

Bez ohledu na příležitost, zážitky patří k nejkrásnějším dárkům. A které jsou ty nejlepší? Těžko říct, protože každý tíhne k něčemu jinému. Někomu uděláte radost jízdou v obrněném transportéru, jinému zase bungee jumpingem. Nechcete-li při výběru šlápnout vedle, přihlédněte k tomu, co dotyčného zajímá. Anebo jděte najisto a vsaďte na zážitek leteckého charakteru. Riziko, že bude váš dárek odmítnut, je minimální.

Poklidný vyhlídkový let

K nejvyhledávanějším zážitkům patří vyhlídkové lety. Letět se dá letadlem i vrtulníkem a v obou případech jde o nevšední záležitost, byť se tak možná na první pohled nejeví. V kabině menšího stroje je pocit z letu úplně jiný než v případě klasického dopravního letadla.

Ještě o něco intenzivnější zážitek je pilotování na zkoušku. Pasažér se ujme kniplu a vyzkouší si, jaké to je řídit letadlo či vrtulník. To vše samozřejmě pod dohledem zkušeného pilota.

Adrenalinová akrobacie

Pokud vyhlídkový let považujete za příliš klidný a rádi byste někomu dopřáli pořádnou porci vzrušení, darujte mu zkušební akrobatický let. V kabině akrobatického letounu se rafičky palubních přístrojů točí jako zběsilé, v žilách koluje čistý adrenalin a pozemské starosti ztrácí význam. Ostré zatáčky, výkruty, střemhlavý let a další prvky nenechají nikoho na pochybách, že právě tento zážitek patří k těm nejzběsilejším.

Let „stíhačkou“

Na závěr pomyslná třešnička na dortu. Sice nejde o opravdovou stíhačku, ale „jen“ cvičný proudový letoun L-29 Delfín, ovšem to nic nemění na skutečnosti, že se stroj pohybuje rychlostí až 655 km/hod. Letadlo bylo v minulosti (a v některých zemích dodnes je) využíváno v rámci výcviku armádních pilotů. A v roce 1973 bylo nasazeno v reálném konfliktu mezi Egyptem a Izraelem. Potřebujete snad další důvody, proč někomu dopřát právě tento zážitek?

Všechny výše uvedené zážitky nabízí letecká škola Blu Sky Service.