Nejkrásnější a nejzajímavější místa v USA 1. díl

Dnes se podíváme na nejkrásnější místa v USA, který podle nás stojí za to vidět. Nechte se ponořit do těchto úchvatných míst v našem seriálu.Monument Mount Rushmore

Monument Mount Rushmore je pomník se čtyřmi vytesanými obličeji do skály. Jedná se o obličeje amerických prezidentů – George Washingtona, Thomase Jeffersona, Abrahama Lincolna a Theodora Roosvelta. Památník nese jméno podle původního jména hory. Ta je nazvaná po Charlesu Rushmorovi, který zaměřoval v roce 1885 v Black Mountain důlní díry.

Celá stavba trvala 14 let, z toho pouze šest let byli stavební práce. Dílo bylo dokončeno roku 1941 a hlavní sochař se jmenoval Gutzon Borglum po jeho smrti převzal jeho dílo syn Lincoln. Sochy jsou veliké 20 metrů a stavba přišla na jeden milión dolarů. Skála prošla roku 2005 důkladnou rekonstrukcí při, které byly odstraněny nánosy špíny, mechu a lišejníku.

7082298337_78206456_o2

Celé dílo bylo vybudováno pro oslavu a věčnou památku amerického úspěchu, růstu a ducha.

 

Grand Canyon

Grand Canyon zná snad každý, ale málo kdo ví, že již v roce 1919 byla tato oblast prohlášena za národní park. Patří tedy k nejstarším národním parkům na území USA. Rozprostírá se od státu Arizona k nedalekým hranicím Utahu a Nevady.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Každoročně ho navštíví přes pět milionů turistů. Celková plocha na, které se Canyon rozprostírá, je 5 tisíc kilometrů čtverečních a 1700 metrů hluboká, 450 metrů dlouhá strž je doslova obsypána strmými stěnami a plošinami a roklemi. Celým parkem pak protéká řeka Colorado.

Hlavní důvod návštěvy pro Grand Canyonu jsou především barevné skály, které mění svojí barvu v závislosti dopadu slunečních paprsků. Jižní okraj Canyonu je otevřen celoročně, zatímco severní okraj je díky sněhu otevřen pouze od května do listopadu.

Kennedy Space Center

Kennedyho vesmírné středisko je americký kosmodrom na mysu Canaveral na Floridě. Patří pod správu NASA a má dvě časti. První část patřila vojenskému námořnictvu, které zde vybudovalo komplex Cape Canaveral Air Force Station, kde startovali rakety Titan, Atlas a první kosmické lodě. Kennedy Space CenterDruhá část pak patří NASA, které zde má Kennedyho vesmírné středisko. Poloha vesmírného centra se nachází mezi Miami a Jacksonville. Celková rozloha střediska je 567 km2 a pracuje zde na 17 000 tisíc lidí. Je to velmi oblíbené místo pro turisty a má i vlastní centrum pro návštěvníky a turistické trasy.