Nepříjemnosti na pracovišti

Mírumilovné a příjemné pracovní prostředí by jeden pohledal. Spíše než klid, najdete na pracovišti stres, nadávky a nepříliš přátelskou atmosféru. Na první pohled to tak nemusí vypadat, ale ve skrytu kolektivu tomu tak jistě je. Ať už jíte nad pracovním stole, či telefonujete nahlas nebo rozebírate rodinné problémy, určitě díky těmto věcem nebudete miláčkem spolupracovníku. Pojďme se podívat na problémy, které vznikají na pracovišti.

Nebojte nejste v tom sami. Téměř na každém pracovišti je občas dusno. Podle statistik totiž průměrný zaměstnanec stráví za jeden pracovní týden více než dvě hodiny řešením konfliktů v práci. Často to přeroste až ve verbální či fyzické napadení. Takovou zkušenost má zhruba každý čtvrtý zaměstnanec.

Mezi nejčastější problémy, které uvedly zaměstnanci v anketě, je hlasité stravování

venus

. Mlaskáte? Či si hlasitě pošmakujete, šíleně drobíte a celkově rušíte při práci? Poté byste si měli hlídat záda. Je totiž dost možné, že někteří kolegové na vás mají spadeno.

Přes 60% dotázaných uvedlo způsob stravování, jako nejhorší věc, která je na pracovišti potkala. Dalších zhruba dvacet procent lidí, uvedlo jako největší problém osobní hygienu. Páchnoucí dech, upocenost, neumyté a mastné vlasy byly jen jednou z mála věcí, které se na seznamu objevily.

Další problémy se mohou zdát jako hloupé či zbytečné, ale to záleží na pohledu jedince. Pokud se zouváte v kanceláři a pracujete jen v ponožkách či bosí, určitě jste na černé listině. To samé platí pro hlasité hovory a osobní schůzky během pracovní doby.

V případě, že cítíte problémy na pracovišti, rozhodně do toho nezatahujte šéfa. Výzkum totiž uvádí, že tahání nadřízených do konfliktů mezi kolegy je nežádoucí a v konečném důsledku to ničemu nepomáhá.

Nejlepším možným řešení, je ke každému konfliktu přistupovat v klidu a konstruktivně. Jedině tak je možnost zlepšit pracovní prostředí. Vypjaté situace, nadávky či napadání ničemu nepomůže. Právě naopak.