Obce si oblíbily notifikace pro své občany od Notifee

Informovat občany zavčasu o aktuálním dění v obcích, to je hlavní úkol každého starosty. Lidé chtějí vědět, co se bude dít v místě, kde žijí, jakých akcí se mohou účastnit, jaké služby jim jsou k dispozici nebo kam se mohou jít v nejbližších dnech pobavit. Chtějí vědět, kdy dojde k fotbalovému utkání dětí, kdy se bude konat sportovní ples, což je velká každoroční událost, nebo který den v týdnu se budou vyvážet plasty.

Zatímco dřív se k informování občanů využívalo jenom hlášení místního rozhlasu, dnes se využívají k informování občanů především mobilní aplikace. Lidé už nemusí natahovat uši, aby si poslechli, co jim v chrčícím rozhlasu chce starosta sdělit. Stejně tak nemusí chodit k úřední desce, kterou mají třeba na druhém konci obce a na které stejně není nikdy vyvěšeno všechno, co by vyvěšeno být mělo. Zkrátka si jen stáhnou mobilní aplikaci do mobilního telefonu a je vystaráno.

Zatímco některé obce využívají aktivně mobilní aplikace, jiným obcím stačí posílání webových notifikací díky novému systému Notifee.

Co je to notifikace?

S notifikací se nejčastěji setkáte právě v souvislosti s mobilními aplikacemi, které posílají upozornění každému člověku, který má aplikaci staženou v mobilním telefonu. Jedná se o krátkou textovou zprávu, která oznamuje nějakou aktualitu. Nejčastěji má podobu připomenutí nadcházející události, také se často jedná o upozornění na nově příchozí poštu nebo je to mnohdy oznámení o změnu stavu platby a podobně. Možnost využívat notifikace je k dispozici už od roku 2015 a je pravdou, že nadšení jsou z ní zejména zmiňované obce, které díky tomuto hravě a zavčasu informují občany o všem, co se v obci děje.

Pro koho jsou webové notifikace vhodné?

Není pravdou, že zasílání mobilních nebo webových notifikací je jen pro velké firmy nebo pro internetové obchody. Využívat je mohou takřka všichni. Vhodné jsou právě pro zmiňované obce, které si je velice oblíbily, také je mohou využívat města, kamenné prodejny, komunitní celky nebo třeba hotely či služby v oblasti gastronomie.