Práce i brigáda na jednom místě

Život někdy přinese zvláštní situace a momenty a je na lidech, jak se s tím vším vypořádají a co udělají. Někdy je dobře, máte pocit, že život je poměrně fajn a jindy zase máte pocit, že s vámi život jen vytírá podlahu a to v hodně špinavých koutech. Ač peníze mají někteří na třetím, čtvrtém, pátém a dalším místě, jsou k životu potřeba. Bez nich nezaplatíte nájem, elektřinu, náklady, potraviny a spoustu dalších věcí. Když chodíte do práce a přesto je peněz málo, musíte situaci řešit. Podobně jako třiatřicetiletá Lída.

„Život mi dal hned několik facek. S manželem jsme spolu byli patnáct let, z toho třináct manželé. Převzal firmu po otci, já jsem byla doma s dětmi, a když trochu povyrostly, nastoupila jsem do firmy na zkrácený úvazek. Nechtělo se mi sedět doma a koukat do zdi. Jako účetní jsem vypomáhala a cítila se trochu užitečná. Poté jsem vyzvedla děti, uvařila večeři a tak to šlo dokola. Až jednou přišel manžel s tím, že ta častá jednání mimo firmu se jmenují Lucinka, je jí dvaadvacet a brzy budou tři… My dva se rozvedeme, děti zůstanou mě, bude mi na ně platit, nechá mi byt, ale z práce musím jít pryč. Lucince se nelíbilo, že bych s ním pracovala“ ironicky popisuje situaci Lída.

„Postavil mě před hotovou věc, s Lucinkou to naplánovali, tak byli hodní. Najednou jsem se ocitla bez práce, sice v bytě, ale všechny výdaje na něj šly za mnou. Na děti mi platil podle úmluvy, ale spousta jejich koníčků a aktivit, nebylo to bůhví co. Našla jsem si sice brzy práci jako účetní, ale měsíc co měsíc byl náš rozpočet napjatý k prasknutí, na konci měsíce mi zůstávaly na účtu koruny. Inzerce práce zdarma mi pomohla k práci na HPP, zkusila jsem i brigádu. Po večerech dělám dvě až tři hodinky účetnictví jedné menší firmě a měsíčně si přijdou asi na pět tisíc, což mi hodně pomáhá“ uzavírá.