Praktické využití fotopastí

Fotopasti byly odjakživa skvělým pomocníkem lidí pracujících v přírodě. Přírodovědcům, zoologům a myslivcům pomáhají v monitorování zvěře, ale i pytláků a zlodějů dřeva. Výskyt mnoha vzácných zvířat byl dokázán právě díky fotopastem, které dokáží zachytit i to, co by člověk nezaznamenal.

Účel fotopastí

bunaty gsm 2Na rozdíl, od běžných kamer nebo fotoaparátů, má fotopast za cíl setrvávat na svém místě a kvalitně zaznamenat vše, co se dostane do její blízkosti. Dříve se jednalo pouze o snímky, dnes už umí fotopasti pořizovat i videozáznamy. Velkou výhodou fotopastí je jejich nenápadnost, jsou úmyslně vyráběny v maskovaném provedení, díky kterému jsou pouhým okem špatně postřehnutelné. V přírodě se nejčastěji umísťují na stromy, kde nenápadně vyčkávají, až se někdo přiblíží do jejich záběru.

Fotopast jako ochrana k domu

renon force - 3Fotopasti již nepatří jen do lesa, ale nově jsou využívány jako nejlepší bezpečnostní prvek k domům. Zatímco běžné kamery by si mohl případný zloděj všimnout, fotopast je nenápadná a důkladně ho zaznamená. Velkou výhodou fotopastí je velmi dlouhá výdrž, jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám a jen tak se nevybijí. Nefungují pouze ve dne, ale vysoce kvalitní záběry pořizují i v noci, což je pro uživatele žádoucí, jelikož zloději nejčastěji chodí loupit právě ve večerních hodinách. S fotopastmi lze snadno zachytit to, co byste ve vaší přítomnosti jen tak nezaznamenali.

bunaty krabice 3Moderní fotopasti disponují laserovým ukazovátkem, se kterým lze při jejich instalaci perfektně zaměřit úhel záběru. Záznam je ve vysokém rozlišení a lze si ho prohlížet na velkém předním displeji. Tyto vlastnosti splňují fotopasti nejlepších značek, kterými jsou fotopasti BUNATY, BROWNING a Acorn. Při jejich zakoupení je součástí vysoce kvalitní výbava, se kterou se fotopast nainstaluje přesně tam, kde je potřeba.